Grosjean: GPDA prowadzi aktywne rozmowy ws. startu sezonu

Grand Prix Austrii 2019 / © Pirelli Motorsport

Romain Grosjean zdradził, że Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix, w którym znajdują się wszyscy kierowcy biorący udział w wyścigach Formuły 1, aktywnie współpracują przy pracach nad rozpoczęciem sezonu.

Ze względu na wybuch pandemii koronawirusa sezon 2020 nie mógł się rozpocząć w marcu na torze ulicznym Albert Park w Australii. Oficjalnie już tegoroczne zawody odwołali także włodarze obiektów w Monako oraz Paul Ricard we Francji.

Obecnie trwają prace nad startem mistrzostw w pierwszy weekend lipca na torze Rad Bull Ring w Austrii. Jak się okazuje kierowcy prowadzą na ten temat bardzo ożywione dyskusje.

"Mamy grupę na WhatsApp i muszę przyznać, że jest ona naprawdę aktywna. Mieliśmy rozmowę z Chasem Careyem oraz Rossem Brawnem. Niestety nie mogłem w niej uczestniczyć, ale wzięli w niej udział Alex Wurz i Sebastian Vettel, którzy później zdali mi relację. Staramy się angażować tak jak tylko potrafimy, ponieważ aby pomóc zespołom musimy zacząć się ścigać wcześniej niż później” – powiedział Romain Grosjean w rozmowie ze Sky Sports F1.

Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix (GPDA) jest organem dbającym o interesy zawodników. Na jej czele od lat stoi Alexander Wurz, a w skład dyrekcji wchodzą również Sebastian Vettel oraz Romain Grosjean.

Bieżąca sytuacja jest bardzo trudna pod względem finansowym dla całego sportu. Głośno się mówi o ryzyku bankructwa wśród mniej zamożnych ekip oraz potencjalnym wycofaniu się zespołów reprezentujących producentów marek samochodowych. Zawodnicy również zdają sobie sprawę, że dla przetrwania Formuły 1 krytycznym jest rozegranie sezonu 2020.

"Wszyscy działają na sto procent. Naturalnie trudno powiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja, ale bierzemy pod uwagę wiele czynników, aby upewnić się, że będzie świetnie. Być może w lipcu świat będzie znacznie lepszym miejscem” – dodał.

Image: © Pirelli Motorsport