Grosjean: Hamilton w zeszłorocznym bolidzie Haasa nie mógłby nawet walczyć o punkty

Romain Grosjean - Haas F1 Team / © Haas F1

Romain Grosjean uważa, że obecna dysproporcja osiągów między bolidami nie pozwala dokładnie określić pułapu umiejętności Lewisa Hamiltona względem kierowców młodego pokolenia, takich jak Max Verstappen i Charles Leclerc.

Gościnny występ George’a Russella w konstrukcji W11 utwierdził większą część środowiska w przekonaniu, że każdy kierowca byłby w stanie z marszu wygrać wyścig w bolidzie Mercedesa. Do zagorzałej dyskusji na ten temat w ostatnich dniach włączył się także Francuz, który stwierdził, że siedmiokrotny mistrz świata, po przesiadce do zeszłorocznego bolidu zespołu Haas, nie byłby w stanie nawet dojechać do mety w punktowanej dziesiątce.

„W zeszłorocznym bolidzie Haasa Hamilton nie mógłby nawet walczyć o punkty” – powiedział Grosjean dla serwisu RacingNews365.

„Wiele zależy obecnie od wydajności danej konstrukcji, więc trudno jest porównywać zawodników z różnych zespołów. Moim zdaniem Leclerc w ubiegłym roku pokazał się z dobrej strony, ale w wyniku mankamentów konstrukcyjnych sezon 2020 nie potoczył się po jego myśli. Świetna dyspozycja George’a Russella w samochodzie Mercedesa dowodzi, że to bolid robi największą różnicę w obecnej F1.”

Były kierowca F1 jest również przekonany, że sezon 2021 będzie wyjątkowy dla Sergio Pereza.

„Jestem bardzo szczęśliwy z transferu Checo i uważam, że odniesie on duży sukces w barwach nowego zespołu. W swojej karierze rywalizował już w konkurencyjnej ekipie, ale dopiero teraz okoliczności są naprawdę sprzyjające, aby w pełni wykorzystał nadążającą się okazję” – podsumował.

Image: © Haas F1