Grosjean i Magnussen opuszczą zespół Haas po sezonie 2020

Romain Grosjean i Kevin Magnussen / © Haas F1

Zgodnie z dotychczasowymi przewidywaniami, po tegorocznej kampanii z F1 pożegna się Romain Grosjean, który był obecny w stawce nieprzerwanie od sezonu 2012. Dość niespodziewanie swoją współpracę z zespołem zakończy także Kevin Magnussen, który dołączył do amerykańskiej stajni w 2017 roku.

Najbliższa przyszłość Francuza będzie najprawdopodobniej związana z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata, gdzie może trafić do fabrycznego zespołu Peugeota, który w sezonie 2022 powróci do rywalizacji jako fabryczna ekipa w klasie Hypercarów. Niewykluczony jest również angaż zawodnika z Genewy w elektrycznym odpowiedniku F1.

Na ten moment nieznane są jeszcze plany Kevina Magnussena, który również może podążyć szlakiem swojego dotychczasowego partnera z zespołu, angażując się w wyścigi długodystansowe lub Formułę E.

"Ostatni rozdział został zamknięty, a książka jest już zakończona" - poinformował Romain Grosjean.

"Byłem w Haasie od pierwszego dnia. Podczas tych pięciu lat przeszliśmy przez wzloty i upadki: zdobyłem 110 punktów w 92 wyścigach, jednakże cała ta przygoda była tego warta. Wiele się nauczyłem, a także poprawiłem się jako kierowca i człowiek. Mam nadzieję, że umożliwiłem to również osobom w zespole."

"To prawdopodobnie moja największa duma, większa niż pierwsze szalone wyścigi w sezonie 2016 oraz czwarte miejsce w Grand Prix Austrii 2018."

"Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości" - napisał Francuz.

"Przez cztery lata spędziłem wspaniały czas z zespołem i traktuję to jako dobrą przygodę" - dodał Kevin Magnussen.

"Bycie częścią całkowicie nowego zespołu było dla mnie wyzwaniem, które sprawiało mi radość. Ponadto zdobyłem wielkie doświadczenie, które pozwoliło mi na rozwój jako kierowcy wyścigowego."

"Chciałbym podziękować Gene, Guntherowi oraz każdemu w zespole za ich wiarę i lojalność w ostatnich latach."

"Nadal pracuję nad moimi planami na przyszłość, które ogłoszę w najbliższym czasie. Przed nami jeszcze sześć wyścigów i dam z siebie wszystko, by ukończyć sezon w mocnym stylu. Dziękuję za okazane mi wsparcie."

Image: © Haas F1