Grosjean: Oba samochody w Q3 to niesamowity wynik

Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen zakończyli sesję kwalifikacyjną w Brazylii na odpowiednio ósmym i dziesiątym miejscu. Awans obu kierowców ekipy Haas do Q3 był niesamowicie dobrym rezultatem i bardzo pozytywnie przyjętym przez zespół, zwłaszcza po tak trudnym okresie, jaki ekipa ma za sobą.

Interlagos wyraźnie pasuje bolidom zespołu Haas, co zostało wykorzystane w stu procentach w kwalifikacjach. Pod znakiem zapytania stoi jednak wynik w wyścigu, ponieważ utrzymanie tak wysokich pozycji może nie być łatwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy z oponami w zespole. Tym bardziej, że obaj zawodnicy do wyścigu wystartują z wyższej pozycji ze względu na karę Charlesa Leclerca, który zostanie cofnięty o dziesięć pozycji.

"To bardzo miłe, kiedy oba nasze auta ponownie finiszują w Q3" - mówił Kevin Magnussen. "Wygląda na to, że w ten weekend mamy czym walczyć, co jest bardzo dobre. Nie mamy być czym rozczarowani po sobotnim dniu. Tor oraz warunki pasują pod nasze auto."

"Przez cały rok mieliśmy wzloty i upadki, więc nie jest zaskoczeniem, że stać nas na to. Będę bardziej zaskoczony, jeśli jutro będziemy finiszować na tych pozycjach, ponieważ zmagamy się z zarządzaniem opon w wyścigu."

Zdanie Kevina Magnussena podziela jego partner zespołowy, Romain Grosjean: "Zespół wykonał wspaniałą pracę. Oba samochody w Q3 to niesamowity wynik. W niedzielę być może będzie inny dzień, ale nie ma to znaczenia, cieszymy się sobotnim wynikiem."

"Byłem przekonany, że najwyżej będziemy około jedenastej pozycji. Potem w Q2 poszło nam naprawdę dobrze, a w Q3 było całkiem dobrze. Byliśmy zaledwie dwie setne sekundy od tego, aby być najlepszymi z reszty."