Grosjean odbędzie prywatny test z Mercedesem na torze Paul Ricard

Romain Grosejan / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Francuz powróci za kierownicę samochodu Formuły 1 podczas prywatnego testu zorganizowanego we współpracy z Mercedesem.

Stajnia z Brackely potwierdziła, że Grosjean poprowadzi konstrukcję W10, która w 2019 roku pozwoliła Lewisowi Hamiltonowi zdobyć szósty tytuł mistrza świata. 27 czerwca były reprezentant Haasa wykona serię okrążeń pokazowych w trakcie weekendu wyścigowego na torze Paul Ricard, a dwa dni później odbędzie całodniowy prywatny test na tym samym obiekcie.

„Pomysł ten pojawił się w momencie, w którym wydawało się, że Romain zakończy swoją karierę w F1. Nie chcieliśmy, aby wypadek był jego ostatnią chwilą w bolidzie” - powiedział szef ekipy Mercedesa, Toto Wolff.

„Znam Romaina od czasów jego startów w Formule 3, kiedy wygrywał tę serię. Potem cieszył się długą i pełną sukcesów karierą w F1. Chcieliśmy mieć pewność, że jego ostatnie wspomnienia będą związane z mistrzowskim samochodem. Nie mogę doczekać się, aż usłyszę jego opinię na temat W10.”

„Jestem niesamowicie wdzięczny Mercedesowi i Toto za tę możliwość” - dodał Grosjean.

„Pierwszy raz dowiedziałem się o takiej możliwości, kiedy leżałem w szpitalu w Bahrajnie. Wówczas Toto zaprosił mnie do tego testu podczas rozmowy z mediami, a czytanie tej wiadomości bardzo podniosło mnie na duchu.”

„Formuła 1 nie miała szans zawitać do Francji w 2020 roku na skutek pandemii, zatem jazda W10 podczas tegorocznego Grand Prix i prywatny test na moim domowym torze Paul Ricard, będą dla mnie wyjątkowe. Nie mogę się tego doczekać.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images