Grosjean zainteresowany projektem Peugeota w WEC

Peugeot Sport / © Peugeot Sport

Romain Grosjean potwierdził, że jest zainteresowany startami w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Francuz dodał również, że bardzo atrakcyjną wizją byłoby dołączenie do reaktywowanego programu wyścigowego Peugeota w tej prestiżowej serii.

Kierowca z Genewy od sezonu 2016 nieprzerwalnie reprezentuje barwy amerykańskiego zespołu Haas, gdzie współdzieli garaż z Kevinem Magnussenem. Wiele wskazuje jednak na to, że zarządcy tej stajni są zdecydowani na odświeżenie swojego składu na sezon 2021, w wyniku czego pozycja Grosjeana w ekipie jest mocno zagrożona.

Francuz, w trakcie weekendu w Soczi zaznaczył, że jego opcjami poza F1 są starty w Formule E lub angaż w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed GP Eifelu, 34-latek sprecyzował swoje plany na przyszłość, wymieniając w nich fabryczny zespół Peugeota, który powróci do stawki WEC w sezonie 2022.

„Powrót francuskiego konstruktora do rywalizacji w Le Mans wydaje się ciekawym i kuszącym projektem” – przyznał Romain Grosjean.

„Mam nadzieję, że wprowadzenie hypercarów zachęci większą ilość producentów do uruchomienia swoich programów wyścigowych, co pozwoli wejść tej serii w złotą erę. Toyota wykonuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata kapitalną robotę, ale patrząc realistycznie, obecnie wyścig Le Mans wygląda jak potyczka dwóch sióstr, co sprawia, że rywalizacja nie jest zbyt ekscytująca. Od sezonu 2022 do japońskiego producenta dołączy Peugeot i liczę na kolejnych producentów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas to znowu może być wyścig, w którym do ostatnich minut ważyć się będą losy zwycięstwa.”

„Jeśli chodzi o mnie, to jestem bardzo zainteresowany tym projektem, w kontekście mojej najbliższej przyszłości” – zakończył.

Image: © Peugeot Sport