GruppeM Racing potwierdza start w serii DTM w sezonie 2021

GruppeM Racing / © Daimler AG

Zespół GruppeM Racing jako pierwszy oficjalnie potwierdził, że wystartuje w przyszłorocznym sezonie serii DTM i wykorzysta, bazującego na przepisach GT3, Mercedesa-AMG GT3 Evo.

"Jesteśmy dumni i podekscytowani, że jesteśmy pierwszym zespołem wyścigowym z Hongkongu, który wystartuje w DTM, serii wyścigowej, która od wielu lat oferuje sport motorowy na najwyższym poziomie i ma wspaniałą historię" - powiedział szef zespołu, Kenny Chen.

"To duże wyzwanie, ale z przyjemnością je przyjmujemy i czekamy na nie z wielką ambicją oraz pewnością siebie."

"Jestem szczególnie zadowolony, że będziemy kontynuować współpracę z firmą Mercedes-AMG. Jesteśmy gotowi na przygodę z DTM!"

Ekipa z Hongkongu z bazą w Niemczech powróciła do sportu w 2017 roku i wielokrotnie stawała na najwyższych stopniach podiów w wielu seriach GT, zdobywając mistrzowskie tytuły w GT World Challenge Asia, wygrywając wyścigi w Intercontinental GT Challenge, czy Pucharze Świata FIA GT w Makau.

Zespół GruppeM Racing w sezonie 2021 serii DTM wystawi jeden samochód, jednak nie potwierdził, kto będzie rywalizował za kierownicą Mercedesa-AMG GT3 Evo.

Image: © Daimler AG