Guenther Steiner: Tor w Bahrajnie zawsze pasował do naszych bolidów

Guenther Steiner - Haas F1 Team / © Haas F1

Szef zespołu Haas, Guenther Steiner uważa, że tor w Bahrajnie zawsze pasował do bolidów amerykańskiej ekipy. Włoch wierzy, że tak będzie również w tym roku.

Haas odnosił małe sukcesy na tym torze od momentu dołączenia do Formuły 1 w 2016 roku. Cztery lata temu, Romain Grosjean zakończył wyścig na piątej pozycji, a Kevin Magnussen powtórzył wyczyn Francuza w 2018 roku.

Zespół zdobył również trzy punkty w 2017 roku. Tylko w ostatnim sezonie, żaden z samochodów amerykańskiej ekipy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Zdaniem Gunthera Steinera dobre wyniki na tym obiekcie wynikają zarówno z dobrych ustawień jak i odrobiny szczęścia.

"Myślę, że tor w Bahrajnie pasował do naszych samochodów przynajmniej w sezonach, 2016, 2017 i 2018. Sądzę, że podczas tamtych wyścigów byliśmy w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze. Nie ma w tym żadnej magii, działamy dość silnie" – przyznał Steiner.

W 2020 roku odbędą się dwa weekendy na tym obiekcie. Jeden na normalnej konfiguracji, drugi w sekwencji owalnej.

Guenther Steiner jest zwolennikiem tego podejścia. Włoch woli takie rozwiązanie niż dwa wyścigi na takiej samej pętli, jak miało to miejsce na Red Bull Ring.

"Oczywiście lubię różne rzeczy, aby urozmaicać i tworzyć nowe wyzwania. Kiedy coś nie działa, jestem pierwszy, który mówi, że nie powinniśmy wracać do konkretnego rozwiązania i spróbować czegoś nowego. Nie mogę się doczekać weekendów w Bahrajnie" – powiedział szef Haasa.

"Jeśli chodzi o drugi układ toru, nie zrobiliśmy czegoś nadzwyczajnego. Robimy wszystko, co w naszej mocy, zbieramy informacje o nowej sekwencji i staramy się przeprowadzić najlepszą, możliwą symulację."

Image: © Haas F1