Gulf: Chcielibyśmy zaprojektować specjalne malowanie dla FW45

Gulf Oil / © Williams F1

Nowy partner Williamsa, Gulf Oil, twierdzi, iż jest chętny, żeby zaprojektować specjalne malowanie na jeden z wyścigów sezonu 2023.

W 2021 roku Gulf zyskał rozgłos, gdy ich ówczesny partner, McLaren, wystawił swoje samochody do Grand Prix Monako w malowaniu przygotowanym wspólnie z naftowym gigantem.

Była to bardzo udana akcja promocyjna, którą Gulf może powtórzyć w tym sezonie ze swoim nowym partnerem, zespołem Williams Racing.

„Wszystko, co robimy w przyszłości, musi być większe i lepsze niż wcześniej” – powiedział dyrektor generalny Gulf Oil, Mike Jones.

„Mamy wielu fanów naszej firmy na całym świecie i mamy wiele zapytań o zaprojektowanie malowania i nie ukrywam, że mamy pewne plany.”

Historyczny partner McLarena z lat 60 i 70 oraz z serii IndyCar i Can-Am powrócił do F1 w 2020 roku.

Jones wyjaśnił, dlaczego McLaren i Gulf rozstali się pod koniec ubiegłego sezonu i co było tak kuszące w zespole Williamsa.

„Bardzo dobrze nam się współpracowało z McLarenem” – podkreślił.

„Jednak nasza kooperacja zakończyła się w naturalny sposób. Osiągnęliśmy wszystko, co było możliwe, więc zaczęliśmy zastanawiać się, co dalej z firmą Gulf w Formule 1.”

„Dużo rozmawialiśmy z Williamsem o ich planach, nie tylko na 2023 rok, ale ogólnie na przyszłość i wiemy, że ekipa ta idzie w dobrym kierunku.”

Dyrektor handlowy Williamsa, James Bower, powiedział, że brytyjski zespół będzie działał z firmą Gulf, angażując się w wiele inicjatyw, które będą podkreślały ich współpracę.

„Myślę, że ta współpraca ma duży potencjał i wierzę, że zrealizujemy razem wiele ciekawych projektów.”

„To, co widzieliście na prezentacji bolidu, to tak naprawdę tylko początek. Na więcej musicie poczekać do początku sezonu” – zakończył Bower.

Image: © Williams F1