Gunther Steiner pod wrażeniem determinacji Roberta Kubicy

Gunther Steiner pod wrażeniem determinacji Roberta Kubicy

Szef zespołu Haas, Guenther Steiner jest pod wrażeniem Roberta Kubicy i jego powrotu do Formuły 1. Jego zdaniem Williams otrzyma duże wsparcie dzięki umiejętnościom Polaka.

Myślę, że to fantastyczne co zrobił aby udało mu się wrócić - powiedział Steiner. Jego determinacja była niesamowita. Szczerze życzę mu powodzenia, ale nie za wiele szczęścia, aby nie znalazł się przed nam, ponieważ dobrze znamy jego talent.

Wiemy co robił zanim uległ wypadkowi. Szczerze życzę mu wszystkiego najlepszego i wykonania w najlepszy sposób swojej pracy. Jeśli to wszystko zadziała, Robert z pewnością zrobi różnicę dla Williamsa.

W 2011 roku Robert Kubica uległ poważnemu wypadkowi w rajdzie Ronde di Andora, w którym odniósł poważne obrażenia, zwłaszcza prawej ręki, która do tej pory nie jest w pełni sprawna.

Pomimo wszelkich przeciwności Polak zdołał powrócić do Formuły 1, najpierw w 2018 jako rezerwowy kierowca ekipy Williams, aby rok później sensacyjnie otrzymać funkcję etatowego kierowcy.

Partnerem Kubicy będzie młody debiutant, George Russell. Celem numer jeden dla obu kierowców będzie przede wszystkim poprawa osiągów samochodu i ogólnej formy całego zespołu.