Gutierrez i Vandoorne przetestują nowy bolid Formuły E zespołu Mercedes-Benz EQ

Gutierrez i Vandoorne przetestują nowy bolid Formuły E zespołu Mercedes-Benz EQ

Mercedes-Benz EQ przez cztery dni będzie testował nowy elektryczny bolid przed debiutem w sezonie 2019/20 Formuły E na torze Mallorca w Hiszpanii i skorzysta z usług dwóch byłych kierowców Formuły 1.

Stoffel Vandoorne, który ukończył niedawno swój pierwszy sezon w Formule E, a także Esteban Gutierrez, kierowca testowy symulatora F1 Mercedesa, wezmą udział w czterodniowym teście Mercedesa na hiszpańskim obiekcie, aby dobrze przygotować niemiecką ekipę do debiutu w wyścigach elektrycznych bolidów.

Dla Belga nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy współpracuje z Mercedesem, a to za sprawą trzech dni jazd testowych na torze Autodromo Riccardo Paletti we Włoszech, które odbyły się w marcu.

Do Vandoorne'a dołączy także Esteban Gutierrez, były kierowca zespołu Sauber i Haas w latach 2013-2016 w Formule 1, a także kierowca symulatora ekipy Mercedes F1, który wziął udział w trzech wyścigach Formuły E w sezonie 2016/17 z ekipą Techeetah, zanim przeniósł się do IndyCar Series do zespołu Dale Coyne Racing.

Wraz z Vandoorne'm i Guttierezem udział w teście weźmie także Edoardo Mortara, który wcześniej współpracował z Belgiem podczas marcowych przejazdów sprawdzających.

Skład Mercedesa na sezon 2019/20 Formuły E nie został jeszcze potwierdzony.

Start sezonu 2019/20 Formuły E został zaplanowany na 22-23 listopada 2019 roku na torze Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej.