Gutierrez: Tor w Hanoi najbardziej technicznym obiektem w kalendarzu

Gutierrez: Tor w Hanoi najbardziej technicznym obiektem w kalendarzu

Esteban Gutierrez, kierowca symulatora zespołu Mercedes AMG Petronas F1 uważa, że pętla toru w Hanoi jest najbardziej wymagająca pod względem technicznym ze wszystkich torów uwzględnionych w pierwotnym kalendarzu mistrzostw świata 2020.

W obliczu pandemii koronawirusa wszystkie ekipy F1 intensywnie zaczęły realizować swoje programy w symulatorach. Niedawno zespół Merceds opublikował także nagranie, w którym Esteban Gutierrez pokonuje wirtualną pętlę toru w Hanoi.

Obiekt ten liczy sobie 5,6 kilometra, włączając w to trzy długie proste oddzielone sekcjami wolnych i technicznych zakrętów. Zdaniem Gutierreza, najciekawszą częścią ulicznego toru w stolicy Wietnamu jest jego ostatnia sekcja, przypominająca nieco słynną sekwencję zakrętów Maggots oraz Becketts z toru Silverstone.

"Ostatni odcinek toru to jego najtrudniejsza część. Eski w ostatnim sektorze to najbardziej techniczna część kalendarza" - przyznał Esteban Gutierrez.

"Są bardzo, bardzo szybkie i ważne jest trzymanie dobrej linii przy małym marginesie błędu."

Tor, który został ukończony na początku tego roku w ramach przygotowań do pierwszego w historii Grand Prix Wietnamu, zaplanowanego pierwotnie na 5 kwietnia, obejmuje połączenie już istniejących dróg publicznych i specjalnie zbudowanych odcinków, które będą otwarte dla publiczności po zakończeniu weekendu wyścigowego.

Po odroczeniu organizacji pierwszego wyścigu w Hanoi, z powodu wybuchu epidemii koronawirusa, tor nadal pozostaje miejscem, do którego Formuła 1 może zawitać w tym roku, po ukończeniu prac nad nowym kalendarzem na sezon 2020.