Haas bez tempa i przyczepności w starciu na torze Red Bull Ring

Romain Grosjean i Kevin Magnussen już trzecie Grand Prix z rzędu muszą spisać na straty. Kierowcy zespołu Haas F1 mimo dobrych pozycji startowych i dobrego tempa w kwalifikacjach, nie potrafili przełożyć to na punkty.

Francuz do rywalizacji na torze Red Bull Ring ruszał z jedenastego pola, tuż przed swoim zespołowym kolegą, który po piątej lokacie w kwalifikacjach, został cofnięty za wymianę skrzyni biegów.

Po siedemdziesięciu jeden okrążeniach obaj kierowcy nie mogli cieszyć się z dobrych pozycji i zdobyczy punktowej. Grosjean zakończył wyścig na szesnastej pozycji, natomiast Magnussen był dopiero dziewiętnasty.

Romain Grosjean przyznał po wyścigu, że przez całą rywalizację zmagał się z przyczepnością bolidu, której zabrakło już na pierwszych okrążeniach.

"To trudne zadanie, trudno jest zrozumieć, w którym kierunku podąża nasza przyczepność i jak możemy sprawić, aby nasz samochód jechał szybciej" - powiedział Romain Grosjean.

"Nie miałem przyczepności na pierwszych kilku okrążeniach, a potem nie miałem żadnego tempa."

"To było trudne popołudnie, walczyłem z samochodem tak mocno, jak tylko mogłem. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji."

"Będziemy oczywiście nad tym pracować, znajdziemy rozwiązanie, ale może to zająć trochę czasu. Jestem pewien, że inżynierowie mają zasoby, aby poradzić sobie z naszymi problemami."

"Jest coś, czego oczywiście nie robimy dobrze."

Po wyścigu w Austrii rozczarowania nie krył także szef ekipy Guenther Steiner, które całe Grand Prix po stronie Haasa zaliczył do rozczarowującego.

"Oczywiście rozczarowujący wyścig" - przyznał. "Jazda w ten sposób jest negatywnie niesamowita."

"Po zakwalifikowaniu się na piątej pozycji, a następnie takim wyścigu, jak ten, nie mogę inaczej tego określić, jak rozczarowujące."

"Będziemy nad tym pracować, starać się lepiej zrozumieć, dlaczego taki rodzaj występów ma miejsce od kwalifikacji do wyścigu."

"Na chwilę obecną tego nie rozumiemy" - dodał.