Haas nie spieszy się z potwierdzeniem składu kierowców na 2023 rok

Mick Schumacher - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Szef zespołu Haas, Gunther Steiner, przedstawił aktualną sytuację zespołu w kwestii składu kierowców na następny sezon, zapewniając, że nie spieszy się z podjęciem decyzji.

Przyszłość Micka Schumachera w sporcie nie jest jeszcze potwierdzona, a głosy w padoku mówią, że Niemiec jest bliski odejścia z królowej motorsportu.

Niemiec dołączył do zespołu w zeszłym roku wraz z Nikitą Mazepinem, który został usunięty ze składu przed rozpoczęciem kampanii 2022.

Steiner przyznał, że Haas nie będzie się spieszył z ogłoszeniem, kto będzie partnerem Kevina Magnussena w następnym sezonie.

„To nie jest tak, że nie rozmawiamy o składzie na przyszły sezon, po prostu się nie spieszymy. Monitorujemy sytuację z Mickiem i widzimy, co się dzieje na rynku transferowym” – powiedział Steiner.

„Jeśli zdecydujemy teraz i podejmiemy złą decyzję, to będziemy tego żałować. Nie możemy zmuszać się do decyzji, tylko dlatego, że dziennikarze chcą uzyskać odpowiedź.”

„Chcemy cały czas posuwać się do przodu. Potrzebujemy kierowcy, który może wszystko pociągnąć za sobą, to jest teraz dla nas najważniejsze” – stwierdził.

Haas zajmuje obecnie siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a najlepszy wynik w tym roku zaliczył podczas otwierającego sezon Grand Prix Bahrajnu, gdzie Magnussen zakończył rywalizację na piątym miejscu.

Steiner zasugerował, że biorąc pod uwagę solidną pozycję Haasa w stawce, zainteresowanie amerykańskim zespołem może być znacznie większe, niż rok, czy dwa lata temu.

„Mamy naprawdę dobrą konstrukcję i z czasem stajemy się coraz silniejsi. Jesteśmy ciekawą okazją dla wielu kierowców, ponieważ mogą oni pokazać praktycznie wszystko, co potrafią. Przed nami długa droga do ścisłej czołówki, ale cały czas się rozwijamy i nie zamierzamy odpuszczać” – zakończył szef Haasa.

Image: © Haas F1 / LAT Images