Haas opuści pierwszą poranną sesję testową w Bahrajnie

Haas VF-22 / © Haas F1 / LAT Images

Zespół Haas F1 potwierdził, że rozpocznie oficjalne przedsezonowe testy w Bahrajnie z małym opóźnieniem i na torze pojawi się w czwartkowe popołudnie, opuszczając tym samym pierwsze poranne jazdy.

Amerykański skład, tuż przed ostatnimi przygotowaniami do wymagającego sezonu 2022, musiał zmierzyć się z kolejnymi problemami, które wynikały z opóźnienia w transporcie ich kluczowego sprzętu na tor.

Część ładunku ekipy z Kannapolis został zatrzymany w Wielkiej Brytanii na początku tego tygodnia, a ponieważ wymagany sprzęt nie dotarł na pętlę Bahrain International na czas, zespół przesunął start swoich przedsezonowych jazd na czwartkowe popołudnie.

„Ładunek zespołu przybył wczoraj późną nocą na tor w Bahrajnie” – czytamy w oświadczeniu stajni Haas F1.

„To opóźnienie wpłynie na nasz program, ale naszym celem jest wyjechanie na tor podczas czwartkowej popołudniowej sesji.”

Zespół Haas oświadczył również, że Pietro Fittipaldi zastąpi Nikitę Mazepina w bolidzie VF-22 podczas przygotowań w Sakhir, jednak nie ujawnił, czy wnuk dwukrotnego mistrza świata, Emersona Fittipaldiego, pozostanie w kokpicie bolidu na pełen etat.

Image: © Haas F1 / LAT Images