Haas zainteresowany zatrudnieniem Roberta Kubicy

Haas zainteresowany zatrudnieniem Roberta Kubicy

Guenther Steiner, szef zespołu Haas F1 przyznał, że rozpoczął rozmowy z Robertem Kubicą na temat jego potencjalnej roli kierowcy testowego i pracy w symulatorze od sezonu 2020.

Kubica z końcem tegorocznego sezonu wyścigowego kończy starty w zespole Williams, o czym poinformował przed Grand Prix Singapuru, jednak nie zdradził, jaki obieże kierunek w swojej dalszej karierze.

Zainteresowanie Polakiem wykazał zespół Haas oraz Steiner, który przyznał, że rozmawia z Kubicą na temat jego pracy w zespole.

Obecny kierowca Williamsa oraz jego techniczne podejście to podobno niejedyny powód zainteresowania. Sponsorem polskiego kierowcy jest firma Orlen, która wyraziła chęć pozostania w Formule 1, na co zareagował zespół Haas, a także kilka innych ekip.

"Wszystko jest możliwe i rozmawiamy z nim" - powiedział Steiner, cytowany przez Motorsport.com. "Zawsze rozmawiam z wieloma ludźmi, starając się, aby było lepiej. Na chwilę obecną jednak nie wiem (czy dojdzie to do skutku - przyp. red.)."

"Nadal muszę rozmawiać z Robertem, jeśli chce to zrobić teraz. Zdecydował, że opuszcza zespół Williams, ale nie znam jego innych planów."

"Ma duże doświadczenie i jest znany jako jeden z najlepszych kierowców testowych oraz pracy w symulatorze. Nigdy z nim nie pracowałem, ale znam wielu ludzi, którzy z nim pracowali i wszyscy bardzo go szanują."

"Myślę, że nie może wykonywać pracy w pełnym wymiarze godzin, albo nie chce. To jednak dobry punkt odniesienia."

Robert Kubica przyznał jednak, że nie interesuje go jedynie praca w symulatorze, a chce nadal się ścigać, do czego będzie dążył.

"Nie zależy mi na posadzie kierowcy odpowiedzialnego za pracę w symulatorze. Przez ostatnie sezony ciężko pracowałem, aby powrócić do ścigania na wysokim poziomie, co powoduje, że nie widzę siebie siedzącego w ciemnym pomieszczeniu i jeżdżącego w kółko przez sto dni w roku."

"W związku z ostatnimi ruchami nie mogę wykluczyć jednak tej opcji, ale szansa, że będę zajmował się wyłącznie pracą w symulatorze, jest naprawdę mała. Chciałbym połączyć jazdę w jakieś serii wyścigowej z pracą w zespole F1. Takie połączenie jak najbardziej by mi odpowiadało."

"Chce się ścigać, to jest mój największy cel, który będę chciał zrealizować na przyszły sezon. Włożyłem wiele sił w powrót do regularnego ścigania, ale przez pewne sprawy ten wysiłek jest niewidoczny. Moje starania były o wiele większe niż, to co możemy osiągnąć z Williamsem w tym roku. Jestem przekonany, że gdybym dostał konkurencyjny bolid, to mógłbym pokazać mój prawdziwy potencjał" - dodał Polak.