Habsburg i Milesi kompletują skład zespołu WRT na sezon 2021 w FIA WEC

Ferdinand Habsburg - Team WRT / © Audi AG

Zespół WRT potwierdził skład kierowców na swój debiut w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w klasie LMP2, podpisując kontrakt z Ferdinandem Habsburgiem oraz Charlesem Milesim.

Habsburg, który w ostatni weekend zakończył walkę w Asian Le Mans Series i wywalczył tytuł ze składem G-Drive Racing oraz Milesi, były kierowca japońskiej Formuły 3, będą rywalizować w prototypie Oreca 07 z silnikiem Gibsona. Obaj kierowcy dołączą do wcześniej potwierdzonego Robina Frijnsa, który znalazł się na prowizorycznej liście startowej sezonu 2021.

Holender wraz z Austriakiem walczyli w 2020 roku w serii DTM, jednak w dwóch różnych ekipach. Habsburg stawał przed wyzwaniami ze składem WRT, natomiast Frijns walczył o tytuł z Audi wraz z Nico Mullerem i Rene Rastem, kończąc zmagania na trzeciej lokacie w klasyfikacji kierowców.

„Stworzyliśmy świetny skład do startów w FIA WEC, składający się z trzech utalentowanych zawodników, którzy łączą młodość i doświadczenie, co bardzo cenimy w Team WRT” – powiedział szef zespołu Vincent Vosse.

„Od 2015 roku Robin ścigał się z nami co roku, z wyjątkiem sezonu 2020. Znamy się dobrze i darzymy wzajemnym szacunkiem. Dla Ferdinanda będzie to drugi rok z nami, po udanej kampanii w DTM i uważamy, że może zostać wielkim kierowcą w rywalizacji długodystansowej.”

„W rodzinie witamy tymczasem Charlesa; jest najmłodszym z całej trójki, ale jedynym, który ma doświadczenie w Le Mans i wykazał się bardzo dużym potencjałem.”

„Jesteśmy dobrze przygotowani, aby sprostać nowemu wyzwaniu, które na nas czeka. Zarówno zespół, jak i kierowcy, muszą się wiele nauczyć, ale celem jest możliwość rywalizacji z bardzo wspaniałymi zespołami oraz zawodnikami, którzy walczą w WEC” – dodał.

Zespół WRT wraz ze swoim potwierdzonym składem weźmie udział w dwudniowym prologu na torze Algarve w Portimao, a kilka dni później wystartują w pierwszej rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Image: © Audi AG