Hakkinen: Bottas ma wszystko, aby zdobyć w tym roku mistrzowski tytuł

Lewis Hamilton, Valtteri Bottas i Max Verstappen / © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Mika Hakkinen wierzy, że Valtteri Bottas posiada wszelkie niezbędne możliwości oraz cechy do zdobycia tytułu mistrza świata w sezonie 2020.

Bottas wielokrotnie wykazywał się niezwykle skuteczną jazdą oraz dobrym tempem wyścigowym, jednak jak dotąd nie był w stanie odebrać prowadzenia w ogólnej klasyfikacji zespołowemu koledze Lewisowi Hamiltonowi.

Dla Fina, sezon 2020 będzie czwartym spędzonym w ekipie z Brackley. Po kolejnej kampanii, w której dominował jego kolega z zespołu, Lewis Hamilton, obecnie już sześciokrotny zdobywca tytułu mistrza świata, Bottas wciąż nie traci pewności siebie i wierzy, że uda mu się go pokonać i sięgnąć po wymarzone trofeum.

Mika Hakkinen motywuje swojego rodaka, twierdząc, że jest to już tylko kwestią czasu.

„Valtteri ma świetną pozycję w ekipie Mercedesa. To wspaniały kierowca i jestem przekonany, że jest lepszy, niż kiedykolwiek i w tym roku zostanie mistrzem świata” – powiedział.

„Pracowaliśmy nad tym niezwykle ciężko przez ostatnie lata. Bottas ma wszystkie potrzebne cechy, aby ostatecznie sięgnąć po tytuł.”

Mimo dobrej dyspozycji Fina, którą udowodnił w ubiegłym roku, wygrywając cztery wyścigi i umacniając swój zespół w zdobyciu kolejnego tytułu mistrza konstruktorów, przedłużenie kontraktu Bottasa, który obowiązuje go to końca tego roku, nie jest wcale takie pewne.

Ostatnie roszady na rynku transferowym sprawiły, że pojawiły się głosy mówiące o zastąpieniu Fina odchodzącym z Ferrari Sebastianem Vettelem lub obecnym kierowcą Williamsa, a juniorem Mercedesa, George’em Russellem. Nazwisko Bottasa coraz wymienia się w kontekście Renault, gdzie miałby zasiąść w zwolnionym przez Daniela Ricciardo fotelu, o czym informowali niedawno niemieccy dziennikarze.

Renault zastrzegło ostatnio, że w chwili obecnej nie śpieszą się z wyborem drugiego kierowcy. Możliwe więc, że na rozstrzygnięcie dalszej przyszłości Bottasa w F1 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport