Hakkinen: Russell ma potencjał, by zostać mistrzem świata

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Mika Hakkinen, wierzy, że George Russell może na początku tego sezonu wykorzystać impet, jaki miał pod koniec ubiegłej kampanii i odeprzeć ataki swojego kolegi z zespołu, Lewisa Hamiltona.

Mimo problemów z aerodynamiką, które zaważyły na wynikach Mercedesa w pierwszej połowie sezonu 2022, Russell był wzorem konsekwencji, gdyż w pierwszych dziewięciu wyścigach, Brytyjczyk nie zajął miejsca niższego niż piąte.

Jednak, gdy zespół zdołał uporać się z problemem porpoisingu, Hamilton odzyskał swoją formę i przystąpił do ataku.

W przedostatniej rywalizacji kampanii na torze Interlagos w Sao Paulo Russell był w swojej własnej lidze, wygrywając zarówno sobotni sprint, jak i niedzielne Grand Prix.

To był mistrzowski występ, który bardzo zaimponował Hakkinenowi i dał mu nadzieję, że Russell w nadchodzącym sezonie może być bardzo groźny.

„To, co zrobił w Brazylii, było genialne” – powiedział. „Zespół mocno poprawił samochód i wierzę, że dzięki temu George będzie mógł wygrywać wyścigi.”

„Jeśli będzie prezentował dobrą formę, to myślę, że da radę utrzymać Lewisa za sobą.”

„Nie będzie to takie łatwe, gdyż Lewis jest niesamowity. Niewiarygodna osobowość, niesamowity kierowca. George będzie miał bardzo trudne wyzwanie” – stwierdził.

Hakkinen nie ma wątpliwości, że Russell ma wszystkie cechy wymagane do tego, aby pewnego dnia sięgnąć po tytuł mistrza świata Formuły 1.

„George ma już za sobą kilka lat ścigania na najwyższym poziomie i to doświadczenie może być dla niego bardzo ważne.”

„Jestem przekonany, że ma potencjał, aby być wspaniałym kierowcą, i może kiedyś zostać Mistrzem Świata” – zakończył Fin.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images