Hamilton: Będę pracować jak maszyna i wejdę na wyższy poziom

Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton zapowiada, że w zbliżającym się sezonie 2020 chce wspiąć się na maksymalne wyżyny swoich umiejętności i udowodnić, że stać go na osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Ma mu w tym pomóc odpowiednia praca nad psychiką i spokój ducha, który może osiągnąć w swoim rodzinnym domu. Brytyjczyk spędza w nim kilka wolnych dni w tygodniu, dzieląc czas pomiędzy rodziną a treningami.

"Nigdy nie mogłem marzyć o domu takim jak ten, który mam teraz. Każdego dnia dziękuję Bogu, że dał mi rodzinę, która tak ciężko pracowała, aby dać mi możliwość zrobienia czegoś ze swoim życiem. Posiadanie domu, który kocham i możliwość tworzenia tak wielu wspaniałych wspomnień daje mi więcej szczęścia, niż kiedykolwiek myślałem, że na to zasłużyłem" - napisał na swoim profilu na Instagramie.

"Kiedy tu jestem, mam spokój, mogę skupić się i pracować nad swoim umysłem i ciałem, aby po ciężkim sezonie powrócić do wewnętrznej równowagi. W tym roku będę maszyną, będę na wyższym poziomie. Chcę być najlepszą wersją siebie."

Dwa lata temu Hamilton powrócił do regularnego prowadzenia swoich kont w mediach społecznościowych. Niejednokrotnie dzieli się na nich swoimi refleksjami, publikuje motywujące wpisy, a także propaguje potrzebę dbania o środowisko i zwraca uwagę na problemy współczesnego świata.