Hamilton: Będzie trudno przestać się ścigać

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton nie ma zamiaru kończyć swojej kariery w najbliższym czasie, jednak 37-latek przyznaje, że nie może bez końca rywalizować w Formule 1, kiedy na horyzoncie nie będzie choćby cienia szansy na walkę w czołówce.

Brytyjczyk posiada kontrakt z Mercedesem na sezon 2023. Szef zespołu, Toto Wolff, jest przekonany, że siedmiokrotny mistrz świata przedłuży współpracę z zespołem na kolejne lata.

„Z pewnością kontrakt Lewisa jest jednym z tematów, którymi zajmiemy się zimą. Nie ma konkretnego terminu” – powiedział Wolff w podcaście Beyond the Grid F1.

„Oczywiście, Lewis jest częścią zespołu, a zespół jest częścią Lewisa. Nie ma powodu, aby tego nie kontynuować. Myślę, że jedną z jego mocnych stron jest to, że zawsze jest głodny [sukcesów], zawsze chętny [by je osiągać]. Jest świetnym sportowcem, ale jest także kimś, kto jest niezwykle zmotywowany i zdeterminowany.”

Pomimo swojej nienasyconej chęci zdobywania największych laurów, Hamilton zdaje sobie sprawę z tego, że wraz z upływem kolejnych kampanii jego fascynacja startami w Formule 1 będzie maleć.

„To nie potrwa wiecznie, ale coś w środku mówi mi: «jeszcze nie skończyłeś, musisz naciskać. Masz więcej do zrobienia i osiągnięcia». Pewnego dnia ciężko będzie mi przestać się ścigać. Robiłem to przez trzydzieści lat i minie ich jeszcze kilka, zanim z tym skończę” – powiedział w wywiadzie dla The New York Times Lewis Hamilton.

Brytyjczyk ujawnił również, iż jego rodzina jest podzielona co do opinii na temat jego potencjalnego przedłużenia kontraktu.

„Mój tata i brat mówią: «tak, ścigaj się wiecznie», ponieważ obaj są kierowcami. Jeśli chodzi o mamę i siostrę, to zdecydowanie wyczuwam, iż chcą, żebym robił to, na co mam ochotę. Widzą też, jak bardzo jest to męczące i jak mnie to obciąża. Czasem, kiedy idę do domu mojej siostry, po prostu padam na kanapę ze zmęczenia” – wyjawił.

Podczas gdy zapał i motywacja Hamiltona pozostają nienaruszone – nawet po niezwykle trudnym sezonie, w którym nie udało mu się wygrać ani jednego wyścigu w sezonie, od czasu swojego debiutu w 2007 roku, zdobywca największej ilość zwycięstw w Grand Prix Formuły 1 chce pewnego dnia ustatkować się i założyć rodzinę.

„Nie ma wątpliwości, że kocham to, co robię. Naprawdę uwielbiam wyzwania stawiane przed nami w każdy weekend i jak radzimy sobie z nimi jako zespół. Mam powód, dla którego wciąż mam tyle energii i nadal mogę trenować z taką intensywnością i poświęcać temu tyle czasu.”

„Na pewnym etapie chciałbym założyć rodzinę i na tym się całkowicie skupię, jednak teraz jestem skoncentrowany na byciu w Formule 1 i Mercedesie” – zakończył Lewis Hamilton.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images