Hamilton bezradny w starciu z Red Bullem: Potrzebujemy poprawek

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton stara się jak może, by nawiązać walkę z Maxem Verstappenem, ale jak podkreśla, bez poprawek w Mercedesie będzie bardzo ciężko.

GP Styrii było pokazem sił Red Bulla i 23-letniego Holendra, który zwyciężył nad siedmiokrotnym mistrzem świata o nieco ponad 35 sekund. Lewis Hamilton próbował co prawda utrzymywać tempo swojego młodszego rywala, ale z każdym kolejnym okrążeniem tracił coraz więcej. Finalnie był drugi i dzięki uzyskaniu najlepszego czasu okrążenia zminimalizował do maksimum straty punktowe – Brytyjczyk traci teraz do Verstappena osiemnaście „oczek”.

„To był naprawdę trochę samotny wyścig” – powiedział Lewis Hamilton. „Starałem się za nimi nadążyć, ale prędkość, którą dysponują, bardzo się poprawiła w ciągu kilku ostatnich wyścigów i nie sposób dotrzymać im kroku.”

„Nie wiem, gdzie tracimy cały ten czas, ale wydaje mi się, że na dłuższych przejazdach są nieco lepsi. Wygląda na to, że są w stanie wciąż wydobywać te okrążenia – oczywiście, dużo tracimy na prostych albo mam takie wrażenie.”

Lewis Hamilton już dawno nie był w takiej sytuacji, w której nie mógł odpowiedzieć na świetne tempo rywali i nie wygrał ani jednego z czterech ostatnich wyścigów. Co prawda Brytyjczyk daje z siebie wszystko, ale jak sam przyznaje, Red Bull i Max Verstappen na tym etapie sezonu są po prostu szybsi. Konieczne są więc jakieś poprawki, które pomogą zniwelować stratę Mercedesa.

„Naturalnie są szybsi, więc niewiele mogę zrobić w tej kwestii” – kontynuował siedmiokrotny mistrz świata. „Muszę po prostu starać się jak najlepiej wykonywać swoją pracę w każdy weekend.”

„Musimy znaleźć coś, co da nam lepsze osiągi, naprawdę musimy. Potrzebujemy jakichś poprawek, musimy naciskać. Nie wiem, gdzie, czy to tylko tylne skrzydło, czy to modernizacja w silniku. Cokolwiek to może być, ale musimy gdzieś znaleźć jakieś osiągi.”

„Zdobyliśmy dzisiaj punkty jako zespół i musimy po prostu dalej naciskać” – dodał Lewis Hamilton.

Prośby obrońcy mistrzowskiego tytułu mogą nie zostać jednak spełnione. Wszystko przez to, że Mercedes skupia się przede wszystkim na rozwoju samochodu na sezon 2022, kiedy to obowiązywać będą nowe przepisy techniczne.

Światełko w tunelu dla Valtteriego Bottasa

GP Styrii było w końcu dobrym występem Valtteriego Bottasa, który ostatnio miał sporo nieudanych wyścigów, przez co też wiele stracił Mercedes. Fin, ze względu na karę, startował do wyścigu z piątego miejsca, ale rywalizację na torze Red Bull Ring zakończył na trzecim miejscu, w końcówce broniąc się przed Sergio Pereza.

„Myślę, że biorąc pod uwagę miejsce, z którego startowałem, to było dzisiaj maksimum, więc jest dobrze” – powiedział Valtteri Bottas.

„Pod koniec Perez zbliżył się dość mocno, a to była najlepsza rzecz, jakiej mogli spróbować i prawie się udało. Cieszę się więc, że udało mi się obronić i jestem szczęśliwy, że znów jestem na podium. To było ważne, aby być pomiędzy dwoma samochodami Red Bulla.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images