Hamilton: Bottas to najlepszy zespołowy partner w całej mojej karierze

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton po ogłoszeniu decyzji w sprawie przyszłości Bottasa otwarcie przyznał, że Fin jest najlepszym partnerem zespołowym spośród wszystkich kierowców, z którymi dotychczas współpracował.

W dniu dzisiejszym stało się jasne, że zawodnik z Nastoli po sezonie 2021 opuści szeregi ekipy z Brackley, a jego kolejnym przystankiem w F1 będzie ekipa Alfy Romeo.

Podpisane w ostatnich dniach porozumienie ma charakter wieloletni, co może zwiastować, że Fin ma zagwarantowane starty w szwajcarskim zespole przynajmniej do 2023 roku.

W dużych superlatywach na temat Bottasa wypowiedział się nie tylko Toto Wolff, ale także siedmiokrotny mistrza świata, który na swoim Instagramie zamieścił specjalny wpis.

„Jestem niezmiernie dumny, że przez ostatnie pięć lat mogłem współpracować z Valtterim. Razem tworzyliśmy integralną część zespołu, z którym zdobyliśmy cztery mistrzostwa konstruktorów. Cały czas motywowaliśmy się wzajemnie, dzięki czemu mogliśmy z dużą siłą przechodzić przez wspólne wzloty i upadki" - skwitował Brytyjczyk.

„Valtteri jest bez wątpienia najlepszym kolegą z zespołu, z którym miałem dotychczas przyjemność współpracować. Twoja szybkość i odporność są imponujące, aczkolwiek dla mnie wyróżniasz się przede wszystkim jako człowiek i prawdziwy dżentelmen. Jesteś kimś więcej niż ci się wydaje i jestem przekonany, że czeka cię świetlana przyszłość."

„Dziękuję ci Valtteri za całe twoje wsparcie i niesamowity wkład w rozwój tego zespołu. Będzie nam ciebie bardzo brakowało."

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images