Hamilton chce podpisania nowego kontraktu z Mercedesem przed letnią przerwą

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton minioną przerwę zimową spędził na negocjacjach warunków nowego kontraktu z Mercedesem. W tym sezonie chce tego uniknąć i podpisać umowę przed letnią przerwą.

Rozmowy kontraktowe dotyczące wspólnego porozumienia zostały pierwotnie przełożone z powodu panującej pandemii Covid-19 oraz przesunięcia startu sezonu. Zespół z Brackley, w osobie Toto Wolffa i Hamilton zgodzili się na odroczenie rozmów do momentu zdobycia siódmego tytułu mistrza świata, jednak pod koniec kampanii 2020 obaj musieli poddać się kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem.

Informację o podpisaniu jednorocznego kontraktu, który zagwarantował siedmiokrotnemu mistrzowi F1 miejsce w bolidzie Mercedesa na 2021 rok ogłoszono finalnie dopiero w lutym.

Brytyjczyk już na początku tegorocznego sezonu zapowiedział, że chce zostać na kolejne lata w Formule 1.

„Nie chciałbym powtórzyć sytuacji ze stycznia i lutego” - powiedział Lewis Hamilton.

„Negocjacje zepsuły mi całą moją zimową przerwę i zakładam, że Toto też nie wykorzystał jej w pełni. Czuliśmy się tak, jakbyśmy mieli bardzo krótką przerwę.”

Hamilton zaznaczył, że mimo tego, iż chce szybko podpisać nowy kontrakt, nadal jest skupiony na walce o tytuł mistrza świata.

„Oczywiście nie musimy się spieszyć, ale wydaje mi się, że powinniśmy być rozsądni i już zacząć rozmowy” - dodał.

„Negocjacje są zawsze bardzo złożone, nigdy nie jest to łatwa procedura i mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy, o ile nie będzie nam to przeszkadzało w pracy.”

„Zostało nam dziewiętnaście wyścigów w sezonie, ale byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli coś ustalić przed przerwą, dzięki czemu znalibyśmy jasny obraz naszej współpracy.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images