Hamilton: Czeka nas jeszcze sporo pracy, aby dogonić Red Bulla

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton otwarcie przyznał, że zaliczy tegoroczne GP Bahrajnu do najbardziej wymagających wyścigów ostatnich kilku lat. Dodał także, że Mercedes musi wykonać jeszcze sporo pracy, aby móc w tym roku sięgnąć po mistrzostwo.

Siedmiokrotny mistrz świata przystępował do niedzielnej rywalizacji w roli typowego underdoga, a problemy, z którymi stajnia z Brackley walczy od przedsezonowych testów, nie dawały złudzeń, że ktoś będzie w stanie zagrozić dziś Maxowi Verstappenowi. Jednak Brytyjczyk, dzięki przebiegłej strategii zespołu, podciął Holendra na dystansie wyścigu, co finalnie przełożyło się na 96. triumf Hamiltona w F1.

„To był dla mnie jeden z najtrudniejszych wyścigów od dłuższego czasu. Jestem naprawdę wdzięczny wszystkim ludziom zatrudnionym w naszym zespole. Dziękuję im za ciągłe przekraczanie granic w tym sporcie oraz za to, że nigdy się nie poddają. Są zmotywowani do ciężkiej pracy nawet w trudnych chwilach. To coś wspaniałego” – stwierdził kierowca Mercedesa.

„Na wczesnym etapie rywalizacji zjechałem do boksu po świeży komplet opon. Wiedzieliśmy wówczas, że czeka nas zacięty bój o zwycięstwo, ale musieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać za sobą Verstappena.”

„Max od samego początku imponował swoim tempem. Jako zespół musimy zrobić wszystko, a nawet więcej, aby dorównać do formy Red Bulla. Uwielbiamy jednak takie wyzwania, a wręcz je kochamy. Nadal wierzę w to, co robię i kocham to.”

„Red Bull od początku weekendu zadziwiał swoimi osiągami, więc w wyścigu musieliśmy podjąć pewne radykalne kroki w kwestii strategii. Po ostatniej wizycie w alei serwisowej starałem się znaleźć odpowiednią równowagę w zarządzaniu oponami, by mieć jakiś zapas na finałowy pojedynek. Max dosłownie frunął po torze podczas ostatnich okrążeń, ale finalnie udało mi się go zatrzymać za sobą” – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images