Hamilton: Dobrze jest zakończyć kwalifikacje z pole position

Zwycięzcą ostatniej sesji kwalifikacyjnej tego sezonu został Lewis Hamilton. To również jego pierwsze pole position od GP Niemiec i w rozmowie z dziennikarzem nie ukrywał swojej radości z faktu powrotu na pierwsze pole startowe.

Tak, trwało to bardzo długo. Za długo. Próbowaliśmy wszystkiego, co w naszej mocy. Panowie wokół mnie wykonywali świetną robotę” – powiedział po zakończeniu kwalifikacji Lewis Hamilton.

Wiedziałem, że muszę odpowiednio nastawić swoją głowę na dzisiejsze wydarzenia, wskoczyć do samochodu i wykonać bardzo dobrą robotę. Inżynierowie też dołożyli od siebie wielką cegiełkę”.

Rozwijaliśmy się cały rok, to też jest niebywałe. Mogę mówić tylko za siebie, ale widziałem ze swojej perspektywy, że rozwijamy się na różnych płaszczyznach. Jestem szczęśliwy, że znalazłem się na tej pozycji. Dobrze jest zakończyć kwalifikacje z pole position w ten ostatni weekend. To też w końcu ostatnie kwalifikacje tym samochodem i wypadało to zrobić w ten sposób.

Na starcie do jutrzejszego wyścigu z pierwszej linii wystartuje razem z Maxem Verstappenem z Red Bulla.

Jesteśmy teraz w nieco lepszym położeniu [niż w Brazylii]. Max jeździ bardzo dobrze, chciałbym z nim tutaj powalczyć” – zakończył sześciokrotny mistrz świata.