Hamilton i Rossi zamienią się swoimi wyścigowymi maszynami w grudniu

Wiele na to wskazuje, że 9 grudnia dojdzie w Walencji do długo oczekiwanej zamiany miejsc – Valentino Rossi miałby jechać Mercedesem Lewisa Hamiltona, natomiast Brytyjczyk dosiądzie Yamahy YZR-M1 włoskiego zawodnika.

Spekulacje dotyczące zamiany maszyn pomiędzy dwójką legend MotoGP i Formuły 1 trwają od dłuższego czasu. Nabrały one na sile na początku roku, gdy Monster Energy został tytularnym sponsorem fabrycznej Yamahy. Producent napojów energetycznych wspiera również Mercedesa w Formule 1.

Jak donosi portal Autosport, termin zamiany maszyn pomiędzy Rossim i Hamiltonem ustalony został na 9 grudnia. Obaj zawodnicy zakończyliby już wówczas swoje sezony i nie kolidowałoby to z ich obowiązkami. Do wydarzenia ma dojść na torze w Walencji.

W przeszłości Valentino Rossi testował już samochody Formuły 1, po raz pierwszy w 2004 roku. W pewnym momencie Włoch był nawet łączony z zespołem Ferrari, zwłaszcza że po sezonie 2006 swoją karierę kończył Michael Schumacher. Niemiec był pod wrażeniem czasów osiąganych przez zawodnika MotoGP, lecz ten ostatecznie nie zdecydował się na taki ruch i pozostał wierny motocyklom.

Z kolei Lewis Hamilton jest fanem MotoGP i zawsze pochlebnie wyrażał się o tej serii. Poza tym współpracuje z MV Augusta i sam jeździ na motocyklu. Ponadto Brytyjczyk w grudniu ubiegłego roku miał nawet okazję testować na torze Jerez Yamahę R1 z serii World Superbike. Nigdy jednak wcześniej nie dosiadał prototypowego motocykla klasy MotoGP.