Hamilton i Russell z pozytywnymi odczuciami po testowych przejazdach na Silverstone

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Kierowcy Mercedesa przetestowali nowy bolid na mokrym torze Silverstone i zebrali dane przed oficjalnymi jazdami przedsezonowymi, które odbędą się już w przyszłym tygodniu w Bahrajnie.

George Russell jako pierwszy miał okazję pojeździć konstrukcją W14 w środę. Napotkał co prawda drobny problem z silnikiem, jednak zespół dość szybko się z nim uporał i powrócił na tor w czwartek. Nawierzchnia była mokra, wilgotność powietrza duża, ale mimo to obaj kierowcy uznali, że był to bezproblemowy dzień.

„Wspaniale było rozpocząć jazdę z W14” – przyznał Lewis Hamilton, dla którego 2023 będzie siedemnastym w karierze sezonem w Formule 1. „To zawsze bardzo wyczekiwany moment przez wszystkich w fabryce, którzy tak ciężko pracowali. Jestem niesamowicie wdzięczny za cały wysiłek, który włożyli w zbudowanie nowej konstrukcji.”

„Dzień był spokojny, zrobiliśmy swoje i doszliśmy do kilku przydatnych wniosków. Generalnie czułem się komfortowo w samochodzie i nie mogę się doczekać startu w Bahrajnie.”

George Russell także był zadowolony z zachowania nowego samochodu: „Było dzisiaj bardzo zimno i ślisko, ale bolid działał płynnie i przejechaliśmy tyle okrążeń, ile mogliśmy.”

„Wiemy, że przedsezonowe testy w Bahrajnie będą pierwszym prawdziwym sprawdzianem samochodu. Niemniej jednak na torze wygląda świetnie, a moje wrażenia zza kierownicy są jak dotąd bardzo dobre.”

Dyrektor techniczny Mercedesa, Andrew Shovlin, przyznał również, że to „solidny początek programu dla W14.”

„Nie były to może idealne warunki do filmowania czy ścigania się, ale pokonaliśmy dozwolone 100 kilometrów bez żadnych problemów, a obaj kierowcy pozytywnie oceniają swoje pierwsze wrażenia z samochodu.”

„Bahrajn będzie się bardzo różnił od zimnego i mokrego Silverstone, ale wydaje się, że wszystko działa dobrze. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu rozpoczniemy nasza podróż i maksymalnie wykorzystamy trzy dni przedsezonowych testów” – podsumował Shovlin.

Testy rozpoczną się w czwartek 23 lutego.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images