Hamilton i Vettel zrezygnują z części swojego wynagrodzenia?

Hamilton i Vettel zrezygnują z części swojego wynagrodzenia?

Lewis Hamilton i Sebastian Vettel to kolejni kierowcy, którzy mogą zrezygnować z części wynagrodzenia, chcąc pomóc w ten sposób przetrwać swoim pracodawcom w tym trudnym czasie, również dla Formuły 1.

Na początku tego tygodnia McLaren poinformował o wysłaniu części swoich pracowników na bezpłatne urlopy, jednak rząd Wielkiej Brytanii zobowiązał się do pokrycia 80 procent wynagrodzenia dla każdej takiej osoby. Kierowcy zespołu, Carlos Sainz i Lando Norris, jak i kierownictwo otrzyma niższe wynagrodzenia.

Jak do tej pory żaden inny zespół nie potwierdził oficjalnie swoich planów radzenia sobie z kryzysem, jednak pojawiają się informacje, że Lewis Hamilton, Sebastian Vettel i Charles Leclerc zaoferowali rezygnację z części swych pensji.

Daily Mail sugeruje, że Hamilton jest gotowy zrezygnować z części swojego wynagrodzenia, które sięga 40 milionów funtów, choć rozmowy są jak na razie na wstępnym etapie.

W przypadku kierowców Ferrari: Sebastian Vettel rocznie otrzymuje 35 milionów funtów, z kolei Leclerc 8 milionów funtów, jednak obaj zawodnicy prowadzą rozmowy o zmniejszeniu swoich zarobków.

Image: © Mercedes AMG Petronas