Hamilton: Jesteśmy bardziej w tyle niż byliśmy dwa tygodnie temu

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Pirelli Motorsport

Lewis Hamilton po sesjach treningowych na Paul Ricard stwierdził, że Mercedes nie jest tak zdolny do walki o zwycięstwo, jak był w czasie Grand Prix Austrii.

Wyścig na torze Red Bull Ring był stosunkowo udany dla ekipy z Brackley, gdzie przez awarię Sainza i wycofanie się z wyścigu Pereza, Hamilton stanął na najniższym stopniu podium, a Russell uplasował się tuż za nim. W związku z tym i kolejnymi ulepszeniami zespół z Wielkiej Brytanii patrzył na kolejną rywalizację we Francji z dużym optymizmem.

Jednak po piątkowych sesjach treningowych entuzjazm Mercedesa ustąpił miejsca realistycznej ocenie sytuacji, która nie daje dużych szans na przerwanie passy braku wygranych wyścigów.

„Nie chodzi mi o to, że nie możemy być na podium, myślę, iż nadal możemy tam być. Po prostu wciąż nie jesteśmy tak szybcy, jak ci z przodu – jesteśmy nawet trochę bardziej w tyle niż w poprzednim wyścigu” – przyznał Hamilton.

„Dzisiaj jesteśmy na czwartym i piątym miejscu, więc to jest rejon, o który będziemy walczyć.”

Hamilton po opuszczeniu pierwszej sesji treningowej na rzecz Nycka de Vriesa podzielił się swoimi przemyśleniami na temat jazdy Holendra.

„Wprowadził pewne zmiany w bolidzie. Wykonał świetną robotę dziś rano, utrzymał samochód w jednym kawałku i był świetny. Jestem wdzięczny za pracę, którą wykonał.”

Mercedes oczekiwał, że połączenie gładkiej nawierzchni toru, szybkich zakrętów i wysokich temperatur okaże się dla nich korzystne. Hamilton uważa jednak, że jest zupełnie inaczej.

„Samochód nie jest tutaj spektakularny, nie wiemy dlaczego, ale miejmy nadzieję, że z dnia na dzień możemy zrobić mały krok. Mamy dużo pracy do zrobienia” – wyjaśnił Brytyjczyk.

„Będę musiał zagłębić się w dane, ale wydaje mi się, że brakuje nam dzisiaj siły docisku. Poza tym jest jednak w porządku.”

„Myślę, że ogólnie ta generacja samochodu zdecydowanie nie jest tak dobra, jak kiedyś, jeśli chodzi o przyczepność” – dodał. „Jednak jest to również pierwszy rok tej generacji, więc jestem pewien, że z biegiem lat będzie coraz lepiej.”

„Mamy pracę do wykonania, jesteśmy nieco dalej w tyle, niż się spodziewaliśmy w ten weekend” – podsumował Hamilton.

Image: © Pirelli Motorsport