Hamilton: Mercedes ma kilka przeszkód do pokonania

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton zwrócił uwagę na problemy, które Mercedes zaobserwował podczas przedsezonowych jazd w Barcelonie, jednocześnie podkreślając, że jest za wcześnie, aby porównywać się z innymi zespołami.

Mercedes zakończył trzeci dzień przedsezonowych jazd na dwóch pierwszych miejscach tabeli z czasami. Hamilton podczas piątkowej sesji przejechał 94 okrążenia, uzyskując najlepszy czas 1:19.138 na miękkiej mieszance C5.

Pomimo pozytywnego zakończenia prób, w Barcelonie ekipę z Brackley nie ominęły problemy. Mercedes, jak i szefowie innych składów, zwracali uwagę na problem porposingu, który został zidentyfikowany w nowych samochodach i na jego korekcji skupiają się ekipy przed drugą turą przedsezonowych testów w Bahrajnie.

Lewis Hamilton przyznał, że ostatnie trzy dni były wymagające, ale jest zadowolony ze swoich przejazdów, jednocześnie podkreślając, iż nowa generacja samochodów znacząco różni się od konstrukcji z poprzednich lat.

„To było kilka interesujących dni; nie były to najłatwiejsze i najłagodniejsze przejazdy – mamy kilka przeszkód do pokonania” – powiedział siedmiokrotny mistrz świata.

„Zawsze chcieliśmy przejechać jak najwięcej okrążeń, ale jestem zadowolony z piątku. Przejechałem prawie 100 okrążeń, co jak na pół dnia jazdy nie jest złym wynikiem.”

„Jazda nowym samochodem znacznie różni się od tej w poprzednich sezonach, podobnie jak w przypadku opon, ale pracujemy nad naszym programem.”

Hamilton docenił pracę wykonaną przez całą załogę Mercedesa, zarówno obecną na torze, jak i w fabrykach, jednocześnie podkreślając, że zespół musi wyciągnąć odpowiednie wnioski przed testami w Bahrajnie.

„Cały skład wykonał w tym tygodniu wspaniałą pracę, mężczyźni i kobiety z fabryki wykonali wspaniałą robotę. Mamy wiele danych do przeanalizowania z tych trzech dni, ale będziemy pracować.”

Brytyjczyk powiedział także, iż jest za wcześnie, aby porównywać się z innymi zespołami i rozważać, na którym miejscu w klasyfikacji Mercedes może znaleźć się w nadchodzącym sezonie.

„Dobrze było poznać różne mieszanki opon, ale po pierwszych testach nie można stwierdzić, w którym miejscu się znajdujemy w porównaniu z innymi zespołami” – dodał Brytyjczyk.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images