Hamilton: Mercedes potrzebuje więcej przyczepności i więcej mocy

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Bardziej doświadczony kierowca w składzie zespołu z Brackley, Lewis Hamilton, uważa, że Mercedes jak najszybciej musi znaleźć rozwiązanie, aby zagwarantować bardziej wszechstronne osiągi swojej tegorocznej konstrukcji W13.

Brytyjczyk zakończył przedwcześnie swój występ podczas kwalifikacji. Udało mu się uzyskać jedynie szesnasty czas, jednak podczas niedzielnego wyścigu dyspozycja siedmiokrotnego mistrza świata uległa poprawie.

W pewnym momencie awansował aż na szóste miejsce, jednak ostatecznie, po dość niefortunnej sytuacji związanej z samochodem bezpieczeństwa oraz ze zjazdem na zmianę opon, uplasował się na dziesiątej pozycji.

„Potrzebujemy więcej przyczepności oraz więcej mocy” – powiedział Lewis Hamilton.

Kierowca Mercedesa przyznał, iż zmiany ustawień zmniejszyły falowanie konstrukcji podczas wyścigu, jednak uważa, że samochód pozostaje słabszy od konkurencji pod względem prędkości na prostej.

„Nie mieliśmy żadnego podskakiwania” – stwierdził brytyjski kierowca. „Pomimo to wciąż nie jesteśmy na dobrej drodze. To nie jest kwestia jedynie jednej poprawki, lecz kilku rzeczy. Nie wiem, ile traciliśmy, w porównaniu do innych, ale wydaje mi się, że dużo.”

Po uporaniu się z wolniejszymi samochodami, w pierwszej części rywalizacji w Dżuddzie i po jeździe za swoim zespołowym partnerem, strategia kierowcy zespołu Mercedes została utrudniona.

37-latek nie zjechał do swoich mechaników po nowy zestaw opon podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Niedługo potem, z uwagi na bolid Fernando Alonso blokujący wjazd, zamknięto dostęp do alei serwisowej.

„Wynik oczywiście pozostawia wiele do życzenia. Myślę, że wyścig przebiegał stosunkowo dobrze na twardej mieszance” – wyjaśnił Hamilton.

„Dotrzymywałem kroku George'owi i myślę, że udało mi się utrzymywać dobre tempo na tych dość mocno, w pewnym momencie, zużytych twardych oponach. Dzięki strategii na końcu, choć nawet nie wiem, czy można to nazwać strategią, straciliśmy tak wiele.”

„Będziemy ciężko pracować i walczyć, to wszystko, co możemy zrobić. W tej chwili nie walczymy o wygrane, nadal jesteśmy daleko od czołówki. Przed nami dużo pracy” – zakończył siedmiokrotny mistrz świata.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images