Hamilton: Musimy wykonać jeszcze sporo pracy, aby utrzymać się przed Red Bullem

Lewis Hamilton i Max Verstappen / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton, pomimo zwycięstwa w Grand Prix Portugalii, zaznacza, że jego ekipę czeka jeszcze sporo pracy, aby móc utrzymać się na przestrzeni tegorocznego sezonu przed zespołem Red Bulla.

Kierowca Mercedesa nie będzie zapewne dobrze wspominał początku rywalizacji na torze Algarve, bowiem już na samym starcie musiał uznać wyższość Valtteriego Bottasa, a dodatkowo podczas restartu stracił pozycję na rzecz Maxa Verstappena. Jednakże Hamilton bardzo szybko odzyskał stracone lokaty i pewnie dowiózł prowadzenie do samej mety.

„To był naprawdę trudny wyścig pod względem fizycznym i mentalnym. Ciężko było wszystko idealnie poskładać. Bardzo mocno wiało, więc łatwo było popełnić błąd” – stwierdził Lewis Hamilton.

„Nie wystartowałem tak dobrze, jak Valtteri, a później przegrałem restart. Nie byłem z tego powodu zadowolony i musiałem postarać się jak najlepiej zaatakować. Max popełnił chyba drobny błąd, więc wiedziałem, że muszę to wykorzystać. Zbliżyłem się do niego w ostatnim sektorze, dzięki czemu mogłem wyprzedzić go na prostej startowej. Później musiałem szybko uporać się z Valtterim, zanim moje opony całkowicie się zużyją. Udało mi się to w pierwszym zakręcie, z czego jestem bardzo zadowolony.”

Brytyjczyk dodał także, że w trakcie weekendu w Portimao nie wszystko układało się po jego myśli.

„Na parę dni udam się teraz do domu. Muszę się pozbierać, będzie też ze mną Angela, więc zajmiemy się fizjoterapią. Jak najszybciej muszę zregenerować się przed kolejnym wyścigiem. Oczywiście czeka mnie też dużo spotkań i narad. Musimy przegadać wraz z inżynierami temat usprawnień i poprawek. Niestety nie wszystko poszło perfekcyjnie w ten weekend, dlatego też musimy zastanowić się, co jeszcze możemy zrobić. Przed nami jest jeszcze sporo pracy, aby móc utrzymać się przed Red Bullem.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images