Hamilton: Na Silverstone liczy się dla mnie tylko zwycięstwo

Lewis Hamilton po nieudanym weekendzie wyścigowym na Red Bull Ringu zaznacza, że podczas jego domowego wyścigu liczyć się będzie jedynie zwycięstwo, a każdy inny wynik będzie dużą porażką.

W dalszym ciągu niepewna jest przyszłość GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Negocjacje związane z przedłużeniem umowy trwają już dłuższy czas, ale wiele na to wskazuje, że cała sprawa zakończy się szczęśliwie i tor pozostanie w kalendarzu F1 na kolejne lata. Bardzo prawdopodobne, że nowa umowa zostanie podpisana już podczas najbliższego weekendu.

Lewis Hamilton w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że jeżeli tor Silverstone wyleci z kalendarza, to Formuła 1 straci bardzo historyczny obiekt, który był świadkiem wielu wspaniałych wyścigów.

_"Tor Silverstone jest jednym z najlepszych torów na świecie. Ten obiekt jest fundamentalnie nierozłącznym elementem związanym z F1. Jeżeli ten obiekt nie znajdzie się w przyszłorocznym kalendarzu, to F1 straci kawał historii"_- powiedział Lewis Hamilton.

"Nie mam nic naprzeciwko wprowadzania nowych GP, ale podstawą kalendarza powinny być takie tory jak właśnie Silverstone. Przyszłoroczne GP Holandii będzie oczywiście wspaniałym wydarzeniem, ale nie spodziewam się tam wielu emocji. Podobnie może być także w Wietnamie" - przynał Brytyjczyk.

Kierowca Mercedesa pomimo słabszego weekendu w Austrii jest spokojny i zaznacza, że podczas jego domowego wyścigu na torze Silverstone będzie celował w zdobycie najwyższego miejsca na podium.

"Musimy przede wszystkim zachować spokój. W Austrii musieliśmy stawić czoła pierwszym problemom w tym sezonie, ale i tak daliśmy sobie bardzo dobrze radę, ponieważ zdobyliśmy dużo punków. Nadal jesteśmy na przodzie stawki, co nas bardzo cieszy."

"Mimo tych problemów uważam, że tegoroczny początek sezonu był najlepszy w mojej dotychczasowej karierze. Podczas swojego domowego wyścigu nie widzę innego wyjścia niż zdobycie najwyższego miejsca na podium. Obiecuje wszystkim moim fanom, że dam z siebie w czasie weekendu ponad 100 procent" - podsumował kierowca Mercedesa.