Hamilton: Nie uważam swojej osoby za lidera zespołu Mercedes

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton przyznał, że nie uważa siebie za lidera zespołu Mercedes, jednocześnie twierdząc, iż on oraz George Russell pracują równie ciężko, aby pomóc ekipie w ogromnym wyzwaniu, jakim jest sezon 2022.

Początek trwającej kampanii wyścigowej okazał się bardzo chaotyczny dla Brytyjczyka, który podczas pierwszej rundy w Bahrajnie stanął na podium, a w Arabii Saudyjskiej uplasował się dopiero na dziesiątym miejscu.

Podczas Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya, Hamilton ponownie musiał zmierzyć się z przeciwnościami, po kolizji z Kevinem Magnussenem już na pierwszym okrążeniu, jednak dobre tempo i odpowiednia strategia umożliwiła mu awans z końca stawki na piąte miejsce.

Jednak obecna pozycja siedmiokrotnego mistrza świata, zarówno w swojej ekipie, jak i w świecie Formuły 1, z każdym wyścigiem słabnie, biorąc pod uwagę dobrą formę kolegi z zespołu oraz przejmowanie prymu w sporcie przez „nowe pokolenie talentów”.

Mimo posiadania etykiety legendy w Formule 1 oraz wciąż będąc najpopularniejszym kierowcą w stawce, Hamilton nie czuje się liderem swojego zespołu.

„Po pierwsze, nie powiedziałbym, że to ja jestem liderem. Razem z George'em pracujemy równie ciężko, aby pomóc w prowadzeniu zespołu i harujemy tak samo mocno, jak wszyscy inni w ekipie” – przyznał Hamilton.

„Jednak dzięki przeciwnościom losu i wyzwaniom, zawsze dowiadujesz się więcej o sobie, o tym, jak sobie radzisz i jak potrafisz zamienić negatywy w pozytywy.”

„Nie powiedziałbym, że nauczyłem się szczególnie dużo, ale przyznam, iż doświadczenia z przeszłości pomogły mi w obecnej fazie. Po prostu wzmocniłem swoją siłę psychiczną.”

„Ponadto zapewniam was, że nadal kocham swoją pracę, nadal uwielbiam wyzwania, nawet jeśli nie jest to walka o zwycięstwa. Cieszę się tą rywalizacją, którą toczymy wewnętrznie oraz próbując gonić inne zespoły i innych kierowców.”

Russell skomentował odpowiedź Brytyjczyka, podkreślając, że praca Hamiltona na rzecz zespołu jest niesamowicie inspirująca, a to pozwala mu wyciągać wnioski i dążyć do osobistej perfekcji w sporcie.

„Zawsze dąży do czegoś więcej, nigdy nie popada w samozadowolenie, a to, jak wszyscy współpracują ze sobą, aby rozwiązać problemy, z którymi się borykamy, jest inspirujące i motywujące dla mnie samego. Uczysz się, jak robią to najlepsi w tym biznesie i musisz nieustannie dążyć do czegoś więcej” – powiedział Russell.

„Myślę więc, że jestem w naprawdę uprzywilejowanej sytuacji, iż możemy być zespołowymi kolegami i być częścią ekipy Mercedesa.”

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images