Hamilton: Nie widzę żadnych korzyści z wirtualnego ścigania

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton odrzucił propozycję dołączenia do kierowców uczestniczących w wirtualnych wyścigach Formuły 1.

W ciągu ostatnich kilku tygodni przymusowej przerwy od ścigania, związanej z koronawirusem, wielu zawodników, takich jak Charles Leclerc, Lando Norris, Alex Albon czy George Russell przesiadło się na symulatory, ujawniając talent do jazdy także w świecie e-sportu. Nawet Sebastian Vettel wziął udział w ostatnim czasie w kilku tego typu wydarzeniach.

Jednak sześciokrotny mistrz świata, Lewis Hamilton pozostaje sceptyczny i nie planuje dołączyć do innych kierowców.

„Naprawdę bardzo rzadko jeżdżę na symulatorach. Jest to trudne, ponieważ ruch nigdy nie jest idealny i nie odzwierciedla stanu rzeczywistego. Nieustannie próbują to ulepszać. Oczywiście mówię o takim symulatorze, gdzie siedzisz w domu w fotelu, który się nie porusza, ale twój umysł widzi jednak ruch samochodu na ekranie” – tłumaczy Lewis.

„Musisz w pewnym sensie oszukać swój umysł, a ja bardzo nie lubię tego robić, przechodząc przez ten proces. Potem wracasz do rzeczywistości i wszystko jest zupełnie inne. Osobiście nie widzę żadnych korzyści wynikających z symulacji. Jedyną fajną stroną gier jest możliwość rozrywki z przyjaciółmi online” – dodaje.

Brytyjczyk przyznał, że bardzo brakuje mu ścigania i walki z zawodnikami na prawdziwych torach oraz tłumów kibiców na trybunach. Jednak obecny czas stara się traktować jako swego rodzaju urlop, który jest niezwykle potrzebny dla każdego sportowca.

„Miło było nie przejmować się zbytnio, mieć trochę wolnego czasu. Tęsknię oczywiście za moim zespołem i przyjaciółmi. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat niejednokrotnie myślałem o tym, że dla mojego umysłu i ciała przydałaby się jakaś przerwa” – mówi Hamilton.

„Nie sądzę jednak, aby dla sportowca, który jest w szczytowej formie, odejście przykładowo na rok i późniejszy powrót, byłby dobrym rozwiązaniem. Technologia stale się rozwija i ty tak samo musisz iść ciągle na przód. Trzeba być z tym wszystkim na bieżąco.”

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport