Hamilton: Nie zamierzam jeździć na 70-80 procent

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton przyznał, że nie zamierza ścigać się „na pół gwizdka” i odejdzie z Formuły 1, gdy nie będzie czuł się w pełni zaangażowany w sport.

Podczas Grand Prix Austrii Mercedes potwierdził przedłużenie kontraktu z siedmiokrotnym mistrzem świata na kolejne dwa lata. Ten sezon jest dziewiątą kampanią Brytyjczyka w barwach zespołu z Brackley.

Hamilton podkreślił, że wciąż czuje się ożywiony wyzwaniami rzucanymi przez Formułę 1, jednak odejdzie, gdy jego pasja do sportu osłabnie.

„Ciągle stawiane są przede mną wyzwania, nigdy nie jest łatwo” – powiedział Lewis Hamilton.

„Nieustannie musimy się rozwijać i podnosić swój poziom. Jest to ciągła walka w tym sporcie, gdy co tydzień starasz się maksymalnie wykorzystać auto, zrozumieć opony lub konfigurację aerodynamiczną.”

„Każdy tor jest inny, każda mieszanka różnie się zachowuje na innych obiektach i innych nawierzchniach.”

„Masz młodych kierowców, którzy świetnie sobie radzą. Masz Red Bulla, który w tym roku przygotował niesamowity pakiet. Masz McLarena, który bardzo się rozwinął, co mnie cieszy. To wszystko jest ekscytujące. Dawno nie było tak podobnego poziomu pomiędzy zespołami.”

„Nie mogę się doczekać tego, co przyszły sezon przyniesie. Mam nadzieję, że wszystkie ekipy znowu będą na podobnym poziomie.”

Hamilton powiedział, że w wieku 38 lat może odejść ze sportu i zająć się innymi rzeczami. Brytyjczyk, który zadebiutował w Formule 1 w 2007 roku i w momencie wygaśnięcia kontraktu będzie miał 39 lat.

„Kiedy będę miał 38 lat, nadejdzie moment, w którym będę chciał przejść do robienia innych rzeczy” – przekazał.

„Myślę, że wszystko sprowadza się do tego, iż niczego nie robię na pół gwizdka. Nie zamierzam jeździć na 70-80 procent i pomału się toczyć, jak niektórzy ludzie. Jestem tu tylko po to, by wygrywać.”

„Jeśli kiedykolwiek pojawi się moment, w którym poczuję, że nie chcę poświęcić czasu, wysiłku lub energii, której potrzeba, wtedy nadejdzie czas, abym przestał jeździć.”

„Jak już mówiłem, nie planuję być tutaj do czterdziestego roku życia. Mam nadzieję, że będę mieć coś ekscytującego do robienia. Jednak bez względu na wszystko, będę tęsknić za tym sportem, a przede wszystkim za ciągłą rywalizacją kierowców” - dodał.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images