Hamilton o pobiciu rekordu Schumachera: Minie trochę czasu zanim do mnie to dotrze

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Podczas poprzedniego Grand Prix na torze Nurburgring Lewis Hamilton osiągnął historyczny wynik, zrównując się z rekordem Michaela Schumachera w liczbie zwycięstw. Wygrana w Grand Prix Portugalii pozwoliła Brytyjczykowi ten rekord pobić. Lewis Hamilton po raz 92. zatryumfował w Formule 1.

"Minie trochę czasu, zanim do mnie to dotrze" - skomentował po wyścigu. "Nie mogłem nawet marzyć o tym, że znajdę się tu, gdzie jestem."

"Jest tu mój tata, z czego niesamowicie się cieszę, oraz moja macocha Linda i Roscoe, więc to bardzo błogosławiony dzień dla mnie."

Hamilton linię mety przekroczył z przewagą ponad 25 sekund nad drugim Valtterim Bottasem, co jest jak dotąd w tym sezonie największą przewagą na mecie wyścigu pomiędzy pierwszym a drugim zawodnikiem.

"Nieprzerwanie naciskałem z całych sił do mety" - powiedział Hamilton zaraz po wyścigu. "Mentalnie nadal jestem w trybie wyścigowym. W tej chwili nie mogę znaleźć odpowiednich słów."

Mimo tak dużej przewagi na mecie, nie był to łatwy wyścig dla kierowcy Mercedesa, zwłaszcza początek.

"Powiedzieli, że zaraz po wyścigu będzie padać, ale już na starcie pojawiły się krople" - tłumaczył. "Sam start był dobry, ale w siódmym zakręcie pojawiła się nadsterowność."

"Musiałem mocno odpuścić. Prawdopodobnie mogłem obronić się przed Valtterim, ale pomyślałem: Nie, odzyskam pozycję później. I na szczęście udało się."

Nawet w momencie powrotu na prowadzenie, Hamilton musiał zmagać się z dodatkowych problemem, jakim był bolesny skurcz w łydce.

"To bardzo wymagający fizycznie sport i pojawił się skurcz w prawej łydce" - wyjaśnił. "To było dość bolesne, ale musiałem przez to jakoś przejść. Nie da się podnosić nogi przez całe okrążenie, aby niwelować ból."

Hamilton wspomina moment dołączenia do zespołu Mercedes. Na tamten moment nie była to dla niego łatwa decyzja, ale właśnie dzięki tej ekipie może świętować tak duże sukcesy.

"Nie miałem wtedy magicznej kuli, kiedy decydowałem się dołączyć do tego zespołu i współpracować z tymi wspaniałymi ludźmi, ale oto jestem."

"Mogę wam potwierdzić, że każdego dnia staram się jak najlepiej to wykorzystać. Wszystko to, co robimy razem, toczy się w tym samym kierunku."

"Właśnie dlatego odnosimy takie sukcesy."

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images