Hamilton o Ricciardo: Jest zdecydowanie zbyt utalentowany, aby stracić miejsce w Formule 1

Lewis Hamilton i Daniel Ricciardo / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton stwierdził, że Daniel Ricciardo jest zbyt utalentowanym kierowcą, aby stracić miejsce w stawce w 2023 roku po rozwiązaniu umowy z McLarenem z końcem tegorocznej kampanii.

Australijczyk opuści zespół McLaren po Grand Prix Abu Zabi, a jego umowa zostanie przedwcześnie zakończona z powodu niezadowalających wyników. Zawodnik łączony jest z zespołami, takimi jak Alpine, czy Haas, ale także z Mercedesem, potencjalnie w roli trzeciego kierowcy.

Hamilton zapytany o tę kwestię z zadowoleniem przyjął ewentualną możliwość współpracy z Ricciardo, a także przyznał, że Australijczyk „jest zdecydowanie zbyt utalentowany”, aby stracić miejsce w Formule 1 w przyszłym roku.

„Osobiście uważam, że powinien się ścigać. Moim zdaniem jest zdecydowanie zbyt utalentowany i zasługuje na prawo do bycia wśród wszystkich ścigających się” – powiedział Hamilton.

„Oczywiście, jeśli byłby częścią naszego zespołu, to byłoby wspaniale, ale ta rola nie jest tym, co jest dla niego najlepsze. Gdybym był jego menedżerem, to by się ścigał.”

Australijczyk potwierdził, że wokół jego przyszłości jest wiele niewiadomych, a on sam jest otwarty na wiele propozycji, jednak chciałby pozostać w siatce i rywalizować w królowej motorsportu.

„Prawda jest taka, że jestem otwarty na każdą opcję, nie tylko dotyczącą przyszłego roku, ale mojej przyszłości ogółem” – powiedział sam zainteresowany.

„Nadal nie wiem, jak będzie wyglądał przyszły rok. Tak jak Lewis powiedział, chcę być w siatce i chcę się ścigać. Wspomniałem o tym kilka tygodni temu, że chociaż był to trudny okres w mojej karierze, to nie odebrał mi miłości do tego sportu i pragnienia, aby nadal tu być i rywalizować.”

„Oczywiście pojawia się wiele myśli i rozmów o nadchodzącym roku oraz mojej przyszłości, ale jak powiedziałem, wciąż nie jestem pewien, jak to będzie wygadać” – dodał Ricciardo.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images