Hamilton o rywalizacji z Verstappenem na torze: Max jest agresywny jak diabli

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton, w wywiadzie przeprowadzonym na rzecz najnowszego sezonu popularnego serialu „Formuła 1: Drive to Survive”, stwierdził, że jego najgroźniejszy konkurent minionego sezonu posiada nadmiernie agresywny styl jazdy.

Dwóch pretendentów do mistrzowskiego tytułu ścierało się ze sobą kilkukrotnie podczas minionej kampanii. Jednym z takich kontrowersyjnych incydentów była sytuacja z zakrętu Copse w czasie pierwszego okrążenia w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Pomiędzy kierowcami doszło do kontaktu, po którym kierowca Red Bulla uderzył w bariery. Było to jedno z najmocniej analizowanych i żywiołowo dyskutowanych wydarzeń zeszłorocznego sezonu.

Hamilton otrzymał dziesięciosekundową karę za udział w tym incydencie, jednak powrócił w iście mistrzowskim stylu, wygrywając wyścig przed swoją publicznością. Trzeci odcinek nowego „Drive to Survive” ma koncentrować się na dramacie z Silverstone, a czwarty sezon serialu o Formule 1 zadebiutuje na platformie Netflix w piątek 11 marca.

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

W klipie z wywiadu przeprowadzonego z siedmiokrotnym mistrzem świata w popularnym serialu, Hamilton omawiając jazdę Verstappena, zasugerował, że Holender próbuje pokonać rywali za pomocą bezkompromisowej jazdy.

„Myślę, że Max jest agresywny jak diabli. Najczęściej popycha to do granic możliwości, a nawet bardziej. Ścigałem się z wieloma kierowcami. Zawsze zdarzają się agresorzy, ale ja tak nie działam. Po prostu staram się pokonać ich na torze” – powiedział kierowca Mercedesa.

Kontrowersje wokół sposobu zwycięstwa Verstappena w wyścigu w Abu Zabi i Mistrzostwach Świata doprowadziły do kwestionowania przyszłości Hamiltona w sporcie. 37-latek spędził następne osiem tygodni poza zasięgiem opinii publicznej, bez jakiegokolwiek wywiadu lub aktywności w mediach społecznościowych.

Po tym dość długim okresie milczenia Brytyjczyk zapewnił, że będzie kontynuował karierę w Formule 1. Stwierdził, iż wycofanie się na tym etapie nie było brane przez niego pod uwagę – pomimo problemów, jakie napotkał po ogłoszeniu wyniku wyścigu, który jego zdaniem został zmanipulowany.

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

„Nigdy nie powiedziałem, że kończę karierę. Uwielbiam robić to, co robię. To był dla mnie trudny czas. Czas, w którym naprawdę musiałem się zresetować, skupić się na byciu tu i teraz” – wyjaśnił Hamilton.

„Miałem wokół siebie rodzinę, spędziłem z nimi cudowne chwile i ostatecznie zdecydowałem, że podejmę wyzwanie i będę walczył przez kolejny rok. Początkowo nie wyznaczyłem sobie żadnych celów na ten sezon.”

„Oczywiście każda osoba w tym zespole pracowała nad ostatecznym celem wygrania Mistrzostw Świata i ponownego podniesienia poprzeczki oraz zrobienia czegoś, czego nikt nigdy wcześniej nie zrobił. Jesteśmy ośmiokrotnymi mistrzami świata, czas powiększyć ten dorobek” – zakończył Brytyjczyk.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool