Hamilton o walce z Verstappenem: Będzie naprawdę blisko

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton spodziewa się wyrównanej walki z Maxem Verstappenem podczas GP Abu Zabi na torze Yas Marina. Brytyjczyk uważa, że ich tempa wyścigowe stopniowo zrównają się podczas trwającego weekendu.

Kierowca Mercedesa zdominował drugą sesję treningową i uzyskał przewagę ponad trzech dziesiątych sekundy nad drugim Estebanem Oconem, jednak nad swoim głównym rywalem do tytułu aż sześć dziesiątych.

Hamilton przyznał, że jest zadowolony z piątkowych sesji, jak i ze zmian, które zostały wprowadzone podczas modernizacji toru w Abu Zabi. Dodał także, że pomiędzy nim a Verstappenem jest niewielka różnica tempa i dlatego spodziewa się bliskiej walki z Holendrem.

„To był stosunkowo przyzwoity dzień” – wyznał Brytyjczyk. „Podobają mi się zmiany, jakie zostały wprowadzone na torze. Wydaje mi się, że dzięki nim pętlą stała się dużo przyjemniejsza i bardziej płynna.”

„Między nami jest niewielka różnica. Nadal jest to niewiadoma, jeśli chodzi o tempo, ale jestem pewien, że będzie naprawdę blisko, tak jak miało to miejsce w poprzednich wyścigach.”

Brytyjczyk odniósł się także do ustawień, które przysporzyły Mercedesowi kilku problemów w pierwszej sesji i zmian wprowadzonych podczas trwania drugiego treningu.

„Początek był dobry, potem było trochę gorzej, jednak drugi trening rozpoczęliśmy lepiej z kilkoma zmianami, które wprowadziliśmy” - wyjaśnił.

„Teraz będziemy analizować dane i spróbujemy się dowiedzieć, co należy poprawić. Myślę, że wprowadziliśmy kilka pozytywnych ustawień, które spróbujemy udoskonalić dziś wieczorem.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images