Hamilton odpowiada na komentarze Verstappena: To oznaka słabości

Hamilton odpowiada na komentarze Verstappena: To oznaka słabości

Lewis Hamilton podczas piątkowej prezentacji zespołu Mercedes AMG Petronas przyznał, że niedawne komentarze Maxa Verstappena odnośnie jego osoby są przejawem "słabości" holenderskiego kierowcy.

Odkąd w Formule 1 pojawiły się hybrydowe jednostki napędowe, Lewis Hamilton wywalczył pięć mistrzowskich tytułów i jedno wicemistrzostwo. Każdy z rywali marzy więc o przerwaniu hegemonii Brytyjczyka, który reprezentuje barwy zespołu Mercedes. Jednym z nich jest Max Verstappen. Kierowca Red Bulla kilka dni temu przyznał, że Hamilton swoje sukcesy zawdzięcza przede wszystkim perfekcyjnemu samochodowi i można go pokonać.

„W Formule 1 jest to oczywiście bardzo zależne od samochodu” – mówił Max Verstappen. „Lewis jest bardzo dobry. Zdecydowanie jest jednym z najlepszych, ale nie jest Bogiem. Może jest z nim Bóg, ale on nie jest Bogiem”.

Podczas dzisiejszej prezentacji zespołu Mercedes AMG Petronas w Silverstone Lewis Hamilton został więc zapytany o komentarz Holendra. Jego odpowiedź była krótka, lecz zdecydowana.

„Zabawnie jest to widzieć. Zawsze wiedziałem, żeby wypowiadać się na torze. Często postrzegam to jako oznakę słabości” – odparł Lewis Hamilton.

35-letni Brytyjczyk w tym roku ma okazję zdobyć swój siódmy tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyrówna rekord Michaela Schumachera. Ponadto ma też szansę pobić wyczyn Niemca w ilości wygranych wyścigów – do tej pory wygrał 84 Grand Prix, o 7 mniej od legendarnego „Schumiego”. Mimo tego Hamilton jest spokojny i wierzy w swój zespół, który ciągle ma motywację do ciężkiej pracy.

„O tej porze roku tak naprawdę nie czujesz presji, chodzi o to, by mieć trochę zabawy. Jesteś skoncentrowany, ale tak naprawdę chodzi o to, by cieszyć się chwilą. Chłopaki tak ciężko pracowali, by złożyć samochód, a tylko dwóch z nas nim jeździ, więc jest to całkiem niesamowite”.

„To mój ósmy rok w tym zespole, a szum jest taki sam każdego roku. Nie można być bardziej podekscytowanym, entuzjastycznym lub napędzonym. Powiedziałbym, że jest to najbardziej imponujące, ponieważ odnieśliśmy sukces i całkiem łatwo byłoby im się zrelaksować. Wszyscy są bardzo skupieni. W tle wykonano tyle pracy, by upewnić się, że dzisiejszy przejazd przebiegnie sprawnie i myślę, że na tym etapie wszyscy są podekscytowani, odświeżeni, odnowieni i gotowi na nadchodzące wyzwanie” – zakończył Hamilton.