Hamilton ostrzega rywali: Wciąż jesteśmy najmocniejszym zespołem

Lewis Hamilton i George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton stwierdził, iż tegoroczne Grand Prix Brazylii było niezbędne do uzmysłowienia sobie, że Mercedes pozostaje najlepszą ekipą w Formule 1.

Wyniki stajni z Brackley, w czasie rozgrywania kampanii 2022, były niezwykle nierówne, czego dowodem jest ukończenie mistrzostw konstruktorów jedynie na trzeciej pozycji.

Najlepszym osiągnięciem Mercedesa w mijającym roku okazał się dublet z Brazylii, kiedy to George Russell zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1. Celem zespołu na przyszły sezon jest częstsze sięganie po najwyższe laury, co potwierdza sam Lewis Hamilton.

„Zespół zdaje sobie sprawę z tego, że wkraczając w przerwę zimową, znajdujemy się na dobrej drodze. Nadal jesteśmy najlepszą ekipą. W przyszłym roku wrócimy do równej formy i już teraz jestem podekscytowany tą bitwą” – powiedział Hamilton.

37-latek wyjaśnił jednocześnie, iż po rundzie na Interlagos Mercedes był w stanie dostrzec drogę rozwoju W14, który zostanie poczyniony w czasie posezonowej przerwy. Zdaniem Brytyjczyka jest to dobry znak na przyszłość.

„Przez naprawdę długi czas nie mogliśmy zrozumieć, na czym polega problem, ani jak go naprawić. To było trudne doświadczenie, ponieważ ciągle próbowaliśmy i za każdym razem pojawiało się coś nowego. Wciąż mieliśmy ogromne kłopoty. Wiemy jednak, w którym miejscu musimy skupić wszystkie nasze wysiłki tej zimy.”

Zwycięzca jedynego wyścigu w tym sezonie dla ekipy Toto Wolffa potwierdza słowa swojego bardziej doświadczonego kolegi. Według George’a Russella perfekcyjny weekend w Brazylii wpłynął fantastycznie na wszystkich w siedzibie Mercedesa. Przewiduje równocześnie, iż jego przyszłoroczny samochód będzie mocniejszy już na początku 2023 roku.

„Postęp dokonany przez zespół był po prostu niewiarygodny. Ten impuls dał nam wszystkim w fabryce pewność i sprawił, że będziemy naprawdę ciężko pracować przez zimę. Damy z siebie wszystko, aby przyjechać na pierwsze testy z samochodem, który będzie w stanie konkurować od pierwszego wyścigu” – stwierdził Russell.

Młodszy z pary kierowców ośmiokrotnych mistrzów świata podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnoszącymi się do wrażeń z jazdy bolidem W13. Jego zdaniem zachowanie tegorocznej Srebrnej Strzały nie zmieniło się zbytnio na przestrzeni całego sezonu. Liczy natomiast na to, że nowo powstała maszyna przysporzy o wiele więcej pewności siebie za kierownicą.

„Wrażenia z jazdy nie różnią się znacząco od tego, co czułem na początku roku. Jedyna różnica polega na tym, że kiedy przekraczam linię mety, to słyszę głos inżyniera, który zawsze wspomina o pierwszej piątce, a nie o odpadnięciu w Q2 lub o czymś takim” – przyznał 24-latek.

„Uważam zatem, iż to daje nam – zwłaszcza Lewisowi i mnie – sporo pewności siebie. Jeśli jesteśmy w stanie zrobić coś takiego jako zespół, kiedy samochód wciąż działa nieoptymalnie, to kto wie, co możemy zdziałać, gdy dostaniemy bardziej konkurencyjni.”

„Naprawdę mamy nadzieję na to, że będziemy dysponować lepszym samochodem, który dzięki swoim właściwościom umożliwi nam większą pewność podczas naciskania” – zakończył George Russell.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images