Hamilton: Pirelli przygotowało na ten weekend zbyt twarde opony

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton uważa, że Pirelli powinno było wybrać bardziej miękkie mieszanki opon na Grand Prix Portugalii.

Mimo niezadowolenia z dostępnego w ten weekend ogumienia, lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata spodziewa się w nadchodzącym wyścigu kolejnej wyrównanej i emocjonującej walki z Red Bullem. Brytyjczyk dodał także, że przyczepność na torze w Portimao nie uległa znaczącej poprawie względem ubiegłego roku.

„Jest prawie tak samo jak w poprzednim sezonie. Może przyczepność jest nieznacznie większa, ale dzisiaj było bardzo wietrznie i wszyscy się ślizgali. Trudno powiedzieć, czy to wina samochodu, wiatru czy toru. Na pewno dzisiejszy dzień był dużym wyzwaniem” – powiedział.

36-latek sugeruje też, że firma Pirelli przygotowała zbyt twarde ogumienie na GP Portugalii.

„W zeszłym roku opony były tu za twarde, a teraz przyjechaliśmy do Portimao z tymi samymi, a właściwie w moim odczuciu, jeszcze twardszymi mieszankami. Moim zdaniem powinniśmy tu mieć mieszanki C3 i C4. Wszyscy jednak dysponują tutaj takimi samymi kompletami, więc musimy sobie jakoś z tym poradzić.”

Hamilton przyznał również, że czeka go w ten weekend kolejna zacięta rywalizacja z Maxem Verstappenem.

„Myślę, że to będzie zacięta walka. W drugim treningu byliśmy bardzo blisko. Nie wiem, jakie było okrążenie Maxa. Moje natomiast nie było idealne. Mamy jednak jeszcze trochę czasu, aby wprowadzić kilka ulepszeń. Jestem pewny, że Red Bull też nie będzie próżnować. Wciąż jesteśmy blisko, tak jak w ostatnich wyścigach, dlatego niedziela zapowiada się naprawdę ekscytująco.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images