Hamilton: Planuję pozostać w stawce na sezon 2022

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton przyznał, że jego udział w testach 18-calowych opon Pirelli dobitnie świadczy o tym, że zamierza pozostać w stawce kierowców Formuły 1 na kolejny sezon.

Przedłużające się negocjacje siedmiokrotnego mistrza świata z Mercedesem i podpisanie wyłącznie rocznego kontraktu wywołało wiele spekulacji na temat przyszłości Brytyjczyka. Jednakże sam zainteresowany podkreśla, że nie zamierza kończyć swojej przygody z F1 po sezonie 2021.

Reprezentant stajni z Brackley przed GP Portugalii odniósł się do udziału w testach przyszłorocznych opon Pirelli.

„Oczywiście nigdy nie byłem entuzjastą takich testów, ale w tym wypadku chyba po raz pierwszy w karierze zgłosiłem się na ochotnika. Kluczowe było dla mnie, by jak najlepiej zrozumieć pracę tego ogumienia. Wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ warunki atmosferyczne były sprzyjające, a charakterystyka toru [Imola] idealnie nadaje się do tego typu testów. Jestem więc bardzo zadowolony, gdyż ten dzień sprawił mi wiele przyjemności” – wyznał Hamilton.

„Planuję pozostać tutaj na kolejny sezon, dlatego też chcę pomóc firmie Pirelli w stworzeniu odpowiedniego produktu.”

„Myślę, że wszyscy w stawce chcą opon o wyższych osiągach, więc było to dla mnie priorytetem, aby dowiedzieć się, gdzie jest punkt wyjścia oraz w którym miejscu mogę im pomóc. Z punktu widzenia kierowcy to ogumienie generuje lepszą przyczepność mechaniczną i mniejszą degradację. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość.”

36-latek zaznacza, że chce nadal ścigać się w F1, aby propagować różnorodność w sporcie.

„Bardzo cieszę się z faktu, że ekipa [Mercedesa] staje się coraz bardziej otwarta i zróżnicowana. Wciąż jednak mamy wiele pracy do wykonania jako globalny sport. Wiem, że jeżeli pozostanę w stawce, to będę miał większą siłę przebicia, niż gdybym zakończył karierę. Wiele wskazuje na to, że zostanę tu, ale na jak długo? Tego jeszcze nie wiem’’ – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images