Hamilton: Planuję zostać z Mercedesem na długo

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Kariera Lewisa Hamiltona w Formule 1 nie będzie trwała wiecznie, ale siedmiokrotny mistrz świata twierdzi, że nawet po zakończeniu kariery planuje pozostać z Mercedesem.

W 2023 roku Hamilton rozpocznie swój jedenasty sezon w ekipie z Brackley i jak na razie, pomimo trudnej kampanii 2022, wszystko wskazuje na to, że Brytyjczyk pozostanie na torze jeszcze przez kilka lat.

Szef Mercedesa Toto Wolff zasugerował niedawno, że Hamilton mógłby ścigać się jeszcze przez pięć sezonów.

„Możliwe, że tak będzie. Kocham to, co robię” – powiedział Hamilton, odpowiadając na słowa Wolffa.

„Mamy jeszcze trochę do zrobienia, więc w najbliższym czasie, nie planuję się nigdzie wybierać.”

Brytyjczyk twierdzi, że niezależnie od jego obecności w sporcie, będzie wierny swojej ekipie do końca życia.

„Planuję zostać w F1 na dłużej, ale nie mam pojęcia na jak długo. Wiem jednak, że również po zakończeniu kariery, będę chciał współpracować z Mercedesem” – stwierdził Brytyjczyk.

Hamilton uważa, że pomimo ogromnych sukcesów, jakie odniósł razem z Mercedesem, ich kooperacja wykracza daleko poza świat królowej motorsportu.

„Nie dość, że Mercedes zapewnia masę miejsc pracy, to jeszcze robią wiele dla środowiska. Nasze światopoglądy się pokrywają i wspaniale mi się z nimi pracuje” – dodał Hamilton.

„Zamierzam być częścią Mercedesa zarówno w świecie F1, jak i poza nim. Aktualnie wciąż jestem w stawce i chcę się skupić na walce o najwyższe cele” – zakończył Brytyjczyk.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images