Hamilton: Po raz pierwszy miałem zespołowego partnera, z którym potrafiłem się porozumieć

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton, siedmiokrotny mistrz świata, wyjaśnił, dlaczego uważa, że Valtteri Bottas jest najlepszym zespołowym partnerem, z jakim miał zaszczyt jeździć.

Po oficjalnym ogłoszeniu Mercedesa, mówiącym o odejściu Bottasa po zakończeniu sezonu 2021, Brytyjczyk stwierdził w mediach społecznościowych, że Fin „był najlepszym kolegą z zespołu, z którym miał przyjemność pracować.”

Bottas jest piątym partnerem zespołowym Hamiltona. Przed nim siedmiokrotny mistrz świata ścigał się z Fernando Alonso, Heikki Kovalaienenem, Jensonem Buttonem i Nico Rosbergiem.

W rozmowie ze Sky Italia kierowca Mercedesa przedstawił swoje przemyślenia, mówiąc, że Bottas jest pierwszym kierowcą, z którym udało mu się otwarcie porozumieć.

„Gdy byłem dzieckiem, poznałem Alonso. Byłem entuzjastyczny i utalentowany, jednak nie wiedziałem, jak sobie z tym wszystkim poradzić” – powiedział Hamilton.

„Potem znalazłem się w różnych pozycjach z Kovalainenem, Jensonem i z Nico. Nauczyłem się wielu różnych rzeczy od nich.”

„Każdy z nich był dla mnie wyzwaniem. Nigdy nie możesz lekceważyć kolegi z zespołu, ponieważ możesz się od niego czegoś nauczyć, a on od ciebie. Przy nich możesz popełniać błędy. Niczego bym nie zmienił w swojej podróży obok nich, na lepsze czy na gorsze.”

„Niedawno wypowiedziałem się na temat mojego obecnego kolegi z zespołu i powiedziałem, że jest najlepszym kierowcą, jaki był u mojego boku, ale trzeba zobaczyć, co oznacza ta definicja” - kontynuował.

„Jesteśmy w sporcie, w którym staramy się wygrać dwa różne mistrzostwa - obaj staramy się zdobyć tytuł najlepszego kierowcy, ale naszym zadaniem jest także zdobycie tytułu konstruktorów, więc musimy pracować razem. Po raz pierwszy miałem kolegę, z którym potrafiłem się porozumieć.”

„Wiesz, «Czułem, że…», «Miałem to uczucie» nie ukrywaliśmy niczego przed sobą, starając się nawzajem doskonalić, pomagając sobie nawzajem, aby być naszą najlepszą wersją.”

„Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się to z innymi kierowcami. To jest coś wyjątkowego, również na poziomie ludzkim. Poza torem rozmawiamy jak dżentelmeni, bez żadnych sztuczek” - podkreślił Hamilton.

W przyszłym roku kolegą z zespołu Lewisa będzie obecny kierowca Williamsa George Russell.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images