Hamilton pod wrażeniem zmian w bolidzie Red Bull Racing

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton uważa, że bolidy zespołu Red Bull Racing są wyraźnie szybsze po zmianach przeprowadzonych w tylnym skrzydle.

Brytyjczyk z zespołu Mercedes wystartuje przed kierowcami ekipy z Milton Keynes w Grand Prix Hiszpanii, jednak wie, że nie obejdzie się bez walki o najwyższe miejsce na podium.

„Celem zawsze jest znalezienie się w pierwszym rzędzie i ukończenie zmagań na pierwszym miejscu” – powiedział Hamilton. „Do zakrętu numer jeden prowadzi dojazd o długości 600 metrów i zazwyczaj wiatr wieje w przeciwną stronę, więc kierowca za tobą ma przewagę w postaci braku oporu powietrza. Bardzo trudno się przed tym bronić.”

„Bolidy Red Bulla są bardzo szybkie na prostych. Ich nowe tylne skrzydło jest bardziej giętkie i na tej zmianie zyskali co najmniej 0.3 sekundy.”

„Będą zauważalnie szybsi od nas na prostych, więc będzie ich bardzo trudno utrzymać z tyłu, ale nie jest to niemożliwe. Wyczucie czasu i rytm będą kluczowe.”

Hamilton, mimo najnowszych zmian w bolidzie Red Bulla, okazał się w sobotę najszybszym zawodnikiem na torze, osiągając swoje setne pole position. Jest pierwszym kierowcą w historii, któremu udało się osiągnąć taki wynik.

„To jest niesamowite, że już tak długo jeżdżę, a poziom mojej ekscytacji się nie zmienia” – podkreślił. „Naturalnie jestem lepszym kierowcą, niż byłem w 2007 roku, lepiej rozumiem siebie i potrafię o wiele lepiej się skoncentrować w porównaniu z moim pierwszym sezonem.”

„Wydaje mi się, że to jest powód, przez który potrafię cały czas wykręcać najlepsze okrążenia.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool