Hamilton: Powrót srebrnego koloru byłby miłą zmianą

Mercedes W09 / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Wiele wskazuje na to, że stajnia z Brackley prawdopodobnie powróci do srebrnego malowania bolidów w sezonie 2022.

Według niemieckiego dziennika Bild, Mercedes powróci do historycznego, srebrnego malowania samochód w nadchodzącym sezonie, a decyzja o zmianie koloru najprawdopodobniej zapadła podczas finałowej rundy Formuły 1 w Abu Zabi.

Zespół z Brackley zmienił srebrne barwy na czarne z początkiem sezonu 2020, co było wyrazem poparcia dla ruchu "Black Lives Matter”, z którym szczególnie związany jest Lewis Hamilton, a także dla akcji F1 „#WeRaceAsOne” oraz dążeniem Mercedesa do większej różnorodności i integracji.

„W 2020 roku zdecydowaliśmy się na ściganie w całkowicie czarnym malowaniu, co było publicznym zobowiązaniem do poprawy w kwestii różnorodności naszego zespołu - i jasną deklaracją, że opowiadamy się przeciwko rasizmowi i wszelkim formom dyskryminacji.”

Pierwsze pogłoski o możliwości zmiany barwy pojawiły się w październiku. Lewis Hamilton, zapytany o tę kwestię przyznał, że nie będzie miał problemu z powrotem do srebrnego malowania i będzie to miła zmiana.

„Oryginalnie to srebrne strzały. Kiedy zapytałem, czy możemy zmienić kolor samochodów na czarny, nie spodziewałem się, że będzie to trwało szczególnie długo i pozostawimy to malowanie na następny sezon, co było niesamowite.”

„Jeśli powróci srebrny kolor, będzie to miła zmiana. To nie zniechęci nas do działań, które podejmujemy jako zespół, ponieważ nadal dążymy do różnorodności pracując na tym polu ze wszystkimi naszymi partnerami.” - podsumował Hamilton

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images