Hamilton: Red Bull będzie dla nas sporym zagrożeniem w sezonie 2021

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton uważa, że dyspozycja Red Bulla w finałowej rundzie sezonu 2020 dowodzi, że w przyszłym roku Mercedes stoczy zacięty bój z zespołem z Milton Keynes.

Max Verstappen, po niespodziewanym triumfie w sobotniej czasówce, również w niedzielę dyktował tempo na przestrzeni całego dystansu, utrzymując za swoimi plecami duet kierowców Mercedesa. Holender wykorzystał tym samym problemy reprezentantów stajni z Brackley, którzy przez większą część weekendu rywalizowali ze zmniejszoną mocą systemu MGU-K.

Siedmiokrotny mistrz świata przyznał, że przyszłoroczna kampania będzie dla jego ekipy sporym wyzwaniem w obliczu rosnącej formy Red Bulla.

W przyszłym roku stoczymy z Red Bullem zacięty bój” – powiedział Hamilton.

Bez wątpienia ich poziom konkurencyjności będzie stał na bardzo wysokim poziomie, ponieważ przyszłoroczne bolidy tylko nieznacznie zmienią swoją specyfikację względem konstrukcji z tego sezonu. To oznacza, że Red Bull będzie dla nas sporym zagrożeniem w sezonie 2021.”

Jestem niesamowicie podekscytowany kolejnym wyzwaniem, przed którym stanę za kilka miesięcy. Mam nadzieję, że również w przyszłym roku okażemy się najlepsi” – dodał.

Valtteri Bottas jest zdania, że porażka z Red Bullem w finale sezonu zadziała motywująco na cały zespół w okresie zimowy.

Bycie pokonanym przez Red Bulla w ostatnim wyścigu sezonu motywuje nas do jeszcze cięższej pracy zimą. Musimy być pewni, że to już się nie powtórzy” – zakomunikował Fin.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool